Piť viac vody, obmedziť internet a chodiť častejšie do prírody. 15+ vecí, ktoré by mala robiť každá žena po 30-tke

Zuzana Fulopova

Foto: pxhere

Každá z nás by mala po 30-tke prehodnotiť svoje zdravie. Naše telo starne a to, čo bolo pre nás kedysi jednoduché sa stáva zložitejšie. A práve preto by sme si mali osvojiť pár zdravých správnych návykov, vďaka ktorým sa budeme cítiť zdravšie a lepšie vo svojom tele. Womenshealth prináša 15 rozhodnutí, ktoré by mala každá žena po 30-tke urobiť.

pixabay

Nájsť si tréning, ktorý nás bude baviť

Nie je tajomstvom, že pravidelné cvičenie nám zlepšuje náladu, kvalitu spánku, či pomáha udržať telesnú váhu. Kľúčom k vytvoreniu  návyku je však nájsť si taký tréning, ktorý nás bude aj baviť. Preto sa nebojme hľadať a skúšať rôzne varianty cvičenia.

pixabay

Piť viac vody

Naša pokožka potrebuje čoraz viac hydratovať a to nie len z vonka, ale aj zvnútra. Navyše pitím čistej vody sa nám nezlepší len nálada, ale nám aj pomôže pri chudnutí.

Milovať svoje telo

Aj keď nie ste pravdepodobne spokojná s každou časťou vášho tela, robí pre vás veľmi veľa, preto sa ho naučte milovať také aké je. Uvidíte, že sa vám to odplatí v podobe zdravia a šťastia.

Stretávať sa pravidelne s priateľmi

Pravidelné odreagovanie sa v podobe stráveného času s vašimi priateľmi vám pomôže zbaviť sa stresu, a tým pádom predchádzať mnohým ochoreniam.

pixabay

Meditovať vždy, keď je to možné

Meditácia a sústredenosť na prítomný okamih nám pomáha znižovať stres a utriediť si myšlienky. Skúste aspoň na chvíľu vypnúť a utíšiť myseľ od každodenných starostí a uvidíte koľko pozitívnych účinkov vám to prinesie.

Chodievať na preventívne prehliadky

Ak chcete zostať na vrchole svojho zdravia, nič nezanedbajte a chodievajte pravidelne na všetky lekárske prehliadky minimálne raz ročne.

pixabay

Mať viac sexu

Ani váš sexuálny život by ste nemali zanedbávať. Pravidelným milovaním si môžete nie len zlepšiť imunitu, ale aj predísť migréne, depresii, či zlepšiť váš menštruačný cyklus.

pixabay

Obmedziť televíziu

Čím viac času strávite pred televízorom, tým je väčšia pravdepodobnosť, že priberiete na váhe. Obmedzte preto sledovanie televízie na minimum a radšej tento čas strávte aktívnejšie.

Chodievať pravidelne von

Je dokázané, že ženy, ktoré pravidelne chodievajú do prírody sú šťastnejšie, zdravšie a dokonca kreatívnejšie.

Spať 7 až 8 hodín denne

Aby sa telo mohlo regenerovať, potrebuje dostatok spánku. Navyše ak si doprajete dostatok času na regeneráciu, predídete tým množstvu zdravotných problémov a dokonca aj obezite.

pixabay

Pravidelne používať opaľovací krém

Pravidelným používaním opaľovacieho krému môže predísť nie len rakovine kože, ale aj pigmentovým škvrnám a prvým vráskam.

Obmedziť internet

Mnohé štúdie potvrdzujú, že ak trávime príliš veľa času na sociálnych sieťach, náš spánok sa naruší a dokonca sa zhorší naša fyzická zdatnosť. Pokiaľ je to možné, budte offline čo najčastejšie.

Nebyť na seba príliš prísne

Pre našu životnú pohodu sa naučme odpúšťať svoje chyby a nebyť na seba príliš prísne. Veď nikto z nás nie je dokonalý.

Obmedziť opaľovanie

Opaľovanie vám môže spôsobiť nie len predčasné vrásky, ale aj zvýšiť riziko vzniku rakoviny kože.

pixabay

Zostaňte doma, keď ste chorá

Štatisticky je dokázané, že takmer štyria z piatich ľudí chodí do práce aj keď sú chorí. Zdravie máte len jedno, preto si pri chorobe doprajte odpočinok.

Ďalšie rozhodnutia, ktoré by ste mali spraviť:

 • prestať fajčiť
 • konzumovať alkohol s rozumom
 • poistiť sa
 • variť zdravé jedlá
 • nájsť si dobrého doktora
 • mať bezpečný sex
 • starať sa o svoje duševné zdravie
 • obmedziť diéty
 • vyhýbať sa škodlivým chemikáliám
 • hádať sa menej so svojím partnerom
 • vždy si pred spánkom zotrieť make-up
 • pravidelne používať zubnú niť

Máte zaužívané niektoré z týchto návykov? Dajte nám vedieť v komentároch.

0
Komentovať