Svojím oblečením vraj nevhodne pútala pozornosť. Ženu vyhodili z nákupného centra kvôli obyčajným šortkám

Banana

Teploty nad tridsať stupňov, takmer žiaden vietor alebo dážď a dusno. Toto už nie je len obraz dovolenkových destinácií, ale realita množstva krajín sveta. Podobne to bolo aj v prípade mladej 19-ročnej Gabrielle z Alabamy, ktorá sa v horúčave vybrala do mesta a nákupného centra. V snahe neroztopiť sa ako nanuk na slnku si vzala ľahký vzdušný top a krátke šortky. Poviete si, že je to bežný odev počas horúcich letných dní. Zamestnanci obchodného centra však tento názor nezdieľajú a zjavne nemajú pre letnú páľavu pochopenie. Práve preto zažila Gabrielle Gibson také prekvapenie, na ktoré isto nikdy nezabudne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Gabrielle sa vybrala z domu vo farebnom tope a šortkách a podľa jej slov, ktoré zdieľala aj na Facebooku sa cítila pekne a ozaj dobre. Bola so sebou spokojná, no to ešte netušila, že zažije poriadnu studenú sprchu.

Just posting because 💜

Gepostet von Gabrielle Gibson am Mittwoch, 1. August 2018

Po tom, čo si chcela v obchode prezrieť nejaké oblečenie bola po chvíli slovne napadnutá a ponížená len kvôli tomu, čo mala na sebe oblečené. Gabrielle zhodnotila, že dospelí muži sa evidentne nezvládli udržať na uzde, a tak ju bez príčiny donútili opustiť priestor predajne.

Jeden z pracovníkov bezpečnostnej služby vyvolal celý tento nezmyselný incident na základe toho, že sa slečne pozeral na zadok, čo mu prekážalo. Takto postavená obhajoba je však postavená na hlavu, keďže slečna nemôže za to, že sa na ňu zamestnanec díva takýmto spôsobom. Je zvláštne, že zazeranie zamestnanca si musela odskákať práve Gabrielle.

Celá situácia sa po chvíli vyhrotila natoľko, že Gabrielle sa pracovníci bezpečnostnej služby vyhrážali privolaním policajtov. V tom čase sa to v obchodnom centre len tak hemžilo ľuďmi v šortkách, čo bolo samozrejme pochopiteľné vzhľadom na vysoké teploty. Prečo si to celé mala odniesť len Gabrielle ostáva záhadou.

Gepostet von Rosanne Aughtman am Donnerstag, 2. August 2018

Gabrielle opisuje celú situáciu ako maximálne ponižujúcu a zo správania dotyčných je znechutená. Hrubé a neprofesionálne chovanie pracovníkov obchodu sa jej tak dotklo, že svoj príbeh zdieľala s ľuďmi na sociálnej sieti. Dostalo sa jej veľa podpory a pochopenia aj od cudzích ľudí a mnoho z nich len neveriacky krúti hlavou. Ako je možné, že dospelí chlapi sa jednoducho nevedia kontrolovať?

Obchod sa ohradzuje dodržiavaním kódexu a ich politikou, ktorá má byť priateľská a ústretová aj voči rodinám s deťmi. Od zákazníkov teda vyžadujú, aby sa obliekali v rámci noriem a ak toto pravidlo nedodržia, môžu byť upozornení alebo vyvedení z priestorov obchodu. Či je odev mladej Gabrielle tak poburujúci a vyzývavý (najmä ak hovoríme o letných horúčavách) je na zváženie. Každopádne si takýto prístup nezaslúži hádam nikto z nás a aj mladá žena dodáva, že nepraje nikomu, aby sa cítili tak, ako sa cítila v danej situácii ona.

Pozri aj: Namiesto cereálií si dal pervitín. 8-ročný chlapec zomrel po tom, ako na raňajky omylom zjedol otcove drogy

Jana, indy100.com

Najnovšie články