Táto mamička dala na noc do inkubátora s jej nedonoseným dieťatkom gumenú rukavicu. Keď sestričky zistili prečo, boli dojaté a hovorili o zázraku!

Monizz

Každý z nás potrebuje cítiť ľudské teplo, lásku a starostlivosť. Hovorí sa, že komu sa v živote nedostáva lásky a necíti ju, zomiera zaživa. Tento príbeh je o nekonečnej láske, o túžbe prežiť, ale aj o osobnom zúfalstve bez hraníc. Jej hlavným hrdinom je sotva kilogram vážiaci chlapček a jeho milujúca mama.

1
takprosto.cc

Džamila Jackson porodila synčeka Zacharyho o celých 12 týždňov skôr než bol predpokladaný termín. Bábätko vážilo sotva 1200 gramov, a tak ho po opustení matkinej maternice previezli rovno do inkubátora na oddelenie predčasne narodených detí. Džamila sedávala pri inkubátore celé dni. Ruku mala stále vloženú vnútri a držala bábätko za rúčku.

2
takprosto.cc

Nočné zúfalstvo

Na noc však museli chodiť mamičky od svojich ratolestí domov. Takmer všetky deti na tomto oddelení trpeli počas neprítomnosti matky nepokojným spánkom, zastavovalo sa im dýchanie, spomaľoval sa srdcový tep. Sestry si už zvykli, že deti vážiace okolo jedného kilogramu jednoducho častokrát neprežijú.  Mamičky sa báli a noc čo noc nespali, pretože mysleli na to, či ich bábätko prežilo ďalšiu noc na tomto svete. Inak to nebolo ani s Džamilou a jej synom. Chlapček bol nepokojný, mal problémy so srdiečkom a s dýchaním. Akonáhle mama ráno prišla do nemocnice a vložila ruku do inkubátora, problémy prestali a bábätko pokojne spalo a pripravovalo sa na svoj silný nástup do života mimo inkubátora.

3
takprosto.cc

Zúfalá Džamila celé dni premýšľala, no neprišla na nič, akoby synovi nočné útrapy uľahčila. Keď raz večer prišla domov, pri umývaní riadu jej padol zrak na gumené rukavice, ktoré mala natiahnuté na rukách.

Gumená záchrana

4
takprosto.cc

V tú noc si Džamila nechala rukavice na rukách. Ráno ich naplnila ľanovými semienkami, na konci uviazala, aby sa nevysypali a vzala ich do nemocnice. Rukavicu zabalila do uteráka a zatiaľ čo jednu ruku mala v inkubátore, druhou si rukavicu ukryla pod tričko a mala ju tam celý deň. Keď večer odchádzala z nemocnice, ohriatu rukavicu s jej vôňou vložila drobčekovi do inkubátora v nádeji, že teplo, vôňa a dotyk ho aspoň trochu upokoja a bude sa mu lepšie spať.  Na druhý deň čakala na Džamilu sestra, ktorá jej šťastne oznámila, že Zachary spinkaj pokojne, nemal žiadne problémy so srdiečkom a ani s dýchaním. Od toho momentu zohrievala Džamila rukavicu pod tričkom celé dni a každú noc ju vkladala bábätku do inkubátora.

5
takprosto.cc

Vynaliezavá mama

Sestry požiadali vynaliezavú mamičku, aby urobila rovnaké rukavice pre ostatné mamičky. Džamila začala obšívať gumené rukavice a plniť ich semienkami a každý deň prinášala na oddelenie nové a nové rukavice. Kým Zachary z nemocnice odišiel, ušila jeho mama pre ostatné mamičky na oddelení viac ako 100 modelov rukavíc z rôznych mäkkých tkanív.

7
takprosto.cc

Rast a vývoj nedonosených a predčasne narodených bábätiek je náročná záležitosť a nie vždy má šťastný koniec. Zdravotné sestry jednoducho nemajú čas, aby sedeli pri bábätkách celú noc a držali ich za rúčky. Okrem toho, matkinu vôňu nenahradí žiadna zdravotná sestrička.

8
takprosto.cc

Vynaliezavá Džamila má dnes spoločnosť, ktorá vyrába špeciálne rukavice pre predčasne narodené deti a ich matky. Už nie sú gumené, ale šijú ich z materiálov, ktoré udržujú teplo. Jej syn Zachary práve prežíva pubertu, no na svoju mamu je napriek problémovému veku veľmi pyšný. Tento jednoduchý vynález, ktorého myšlienka vznikla pri zúfalom umývaní riadu, dnes pomáha tisíckam detí po celom svete. Ani v prípade, že vaše bábätko máte doma, rukavica s matkinou vôňou nebude zbytočná. Spánok bábätka môže byť pokojnejší a bezstarostnejší. Sila lásky je schopná zvíťaziť aj nad tým najhorším.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať