Tejto 37-ročnej žene tipujú aj o 15 rokov menej. Vraj za to môže vegánstvo, ktoré „núti“ dodržiavať aj svojho psa

Kristína Hagarová

Foto: pxhere

Niekedy je dobré zamyslieť sa nad tým, čo jeme. Mnohí ľudia sa rozhodli, že prejdú na vegánsku stravu a každým dňom dokazujú, že im to vyhovuje. Unilad informuje o žene, ktorá sa rozhodla, že vegánsky spôsob života bude praktizovať aj na svojom psovi. A hoci je to pre mnohých ľudí zvláštne, zdá sa, že mu to vyhovuje.

Článok pokračuje pod videom ↓

37-ročná Alice Austin-Grant vyzerá na svoj vek priam neuveriteľne dobre. A hoci sama tvrdí, že má na tom veľký podiel aj genetika, podľa nej jej určite pomohla aj rastlinná strava. Myslí si, že vďaka nej má ohromne veľa energie. Alice však nie je jediná, ktorá holduje vegánskemu spôsobu života. Zahrnula do toho aj svojho psa Diesela, ktorému prestala dávať mäso, keď mal osem týždňov.

Vegánom sa stal aj jej pes

Teraz desaťmesačný Diesel podľa jej slov miluje tofu, ale aj pochúťky z morských rias, cestoviny a kus-kus. Podľa hrdej majiteľky má jej pes lesklú srsť, veľa energie a vôbec nezapácha. „Jeho srsť sa neuveriteľne leskne. Úplne, ako keby mal na sebe glitre. Je fakt krásny,“ povedala pre unilad.

Čo je pre psov lepšie?

„Keď chodím do posilňovne, ľudia mi neustále hovoria, aká som silná a štíhla, ako dobre vyzerá moja pokožka. Všetko to pripisujem mojej diéte. Taktiež vyzerám oveľa mladšie, ako naozaj som. Hádajú mi, že som o 10 alebo 15 rokov mladšia.“ Keď si adoptovala Diesela, mala zlý pocit z toho, čím ho kŕmi. Začala si preto hľadať rôzne výskumy o tom, čo je pre psa vlastne naozaj dobré. „Začala som si zisťovať, čo je pre psa lepšie. Zistila som, že vegánska strava je pre psov oveľa lepšia ako strava na mäse. Veď už len to krmivo pre psy strašne smrdí.“

Prečo by malo byť zviera zabité pre môjho psa?

Podľa nej teraz Diesel nemá ani problémy s tráviacim systémom a boľavým bruchom. U veterinára ho vždy chvália za jeho vitalitu a má aj zdravé zuby. Za to, ako svojho psa kŕmi, si z nej ľudia často uťahujú. „Hovoria mi, že to nemôžem myslieť vážne. Vždy im však ukazujem, že je zdravý. Myslím si, že je to len strach z neznámeho,“ povedala. „Prečo by malo byť iné zviera zabité, aby nakŕmilo môjho psa?  Nezdá sa mi to správne.“

Nehľadiac na to či je pre domácich miláčikov dobré, aby prechádzali na vegánsku stravu, je samozrejmosťou, že by ste sa s tým mali v prvom rade porozprávať s odborníkom. Alice však naozaj úžasne, no nie?

Najnovšie články