TEST: Vyberte si intuitívne jednu čakru a prídete na koreň svojim problémom. Čo o vás výber prezrádza?

Michaela

fire-within.com

Zvedavosť je u nás, ľudí, celkom silná vlastnosť. Je jasné, že nemôžeme vedieť všetko, ale radi sa o sebe dozvieme niečo nové. Tieto testy treba brať s rezervou, avšak sa o sebe určite dozviete niečo nové a zaujímavé.  Vašou úlohou je si intuitívne na obrázku vybrať jednu jedinú čakru, ktorá na vás najviac zapôsobí. Následne si už len prečítajte, čo o vás výber prezradí. Zaujímate sa o silu čakier?

Článok pokračuje pod videom ↓
fire-within.com

1 – ČERVENÁ: Koreňová čakra (Muladhara)

Ak ste si vybrali práve červenú čakru, vybrali ste si čakru života, ktorá predstavuje prežitie. Nachádza sa medzi genitáliami a konečníkom. Červená je veľmi výrazná a hlboká farba, získa si pozornosť každého. Je to farba vášne, tvrdohlavosti, lásky, odvahy a mnohých ďalších silných osobnostných čŕt, často spájaná aj s hojnosťou, prosperitou a odolnosťou. Výber tejto čakry môže znamenať, že vás čakajú zmeny, ktoré musíte učiniť a zbaviť sa tak niečoho, čo vás už dlho ťaží. Je spojená s čuchom a jej živlom je zem.

Výber tejto čakry však môže byť podmienený aj emóciami ako sú hnev, depresia, odpor, frustrácia, čo by znamenalo, že je vaša čakra zablokovaná. Harmonizovať ju však môžete takisto červenou farbou a dobre na jej harmonizáciu vplýva aj pozorovanie zapadajúceho či vychadzajúceho slnka, prípadne meditácia.

2 – ORANŽOVÁ: Sakrálna čakra (Svadhisthana)

pixabay.com

Ak ste si vybrali sakrálnu čakru, tak ste si vybrali symbol sily, vitality, pretože oranžová farba znázorňuje teplé farby pripomínajúce slnko. Túto čakru nájdeme v oblasti panvy, na úrovni pohlavných orgánov, kde nájdeme aj blaženosť. Radi vyhľadávate príjemné zážitky každý deň, športujete a máte radi vlastne akúkoľvek fyzickú aktivitu. Ak je čakra zablokovaná, môžu sa vyskytnúť problémy s neplodnosťou, bolestivou menštruáciou, bolesťami chrbta či nechuťou do jedla. Blokujeme si ju pocitom viny. Jej živlom je voda, ovládaným zmyslom chuť.

Ste prirodzene zvedaví a často máte potrebu všetko dôkladnejšie skúmať. Ľudia vás však niekedy môžu považovať za sebeckých, takže je namieste udržiavať zdravé vzťahy. Ľudia sú však radi vo vašej prítomnosti, teší ich vaša radosť zo života.

3 – ŽLTÁ: Solar Plexus čakra (Manipura)

pixabay.com

Tretiu čakru nájdeme približne dva prsty nad pupkom. Ovládaným zmyslom je zrak a jej živlom je oheň. To, že ste si vybrali práve túto čakru, znamená, že svoju silu čerpáte zo slnka. Ste optimistickí, inteligentní a odvážni. Často však môžete byť považovaní za asertívnych.

To, v akom stave máte tretiu čakru, sa odráža na vzťahu s okolím. Ak máte túto čakru zablokovanú, môže to byť dôvodom, prečo sa ku vám ľudia obracajú chrbtom a takisto aj dôvodom tráviacich ťažkostí. Mnohokrát totiž máte potrebu mať posledné slovo. Je tak?

4 – ZELENÁ: Srdcová čakra (Anahata)

Nie nadarmo sa srdcová čakra volá srdcovou – nachádza sa totiž v strede hrude, pri srdci. Ovládaným zmyslom je hmat, jej živlom je vzduch. Vďačíme jej za lásku, súcit, vďačnosť či trpezlivosť. Ste silno prepojení so Zemou, čerpáte z nej energiu a rovnováhu, milujete prírodu, zvieratá, s ktorými nie raz aj súcítite. A čo keď je čakra zablokovaná? Pociťujeme nenávisť, hnev, závisť či pocity osamelosti, smútku. Môžete tiež pociťovať bolesti hornej časti tela, problémy so srdcom.

Vyplatí sa vám zapracovať na zlepšení svojho zdravotného stavu – ako fyzického, tak i psychického. Môžu sa totiž prejaviť ujmy na imunite. Často ste vnímaní ako perfekcionista, avšak ste veľmi priateľská a milujúca osobnosť.

5 – MODRÁ: Hrdelná/Krčná čakra (Vishuddha)

Krčnú čakru nájdeme v dolnej časti krku, jej ovládaným zmyslom je sluch a živlom éter. Modrá je farba spájaná s pokojom, modrá je aj obloha. Ste teda harmonický, pokojný a dokonca aj spokojný človek, ktorý rád trávi čas aj osamote. Nie preto, že by ho nemal s kým tráviť, ale preto, že si čas so sebou samým vie užiť. Ste považovaní za dôveryhodných, kreatívnych a otvorených ľudí, ktorí nemajú problém hovoriť o svojich silných, ale aj slabých stránkach.

Pri zablokovanej krčnej čakre môžete pociťovať problémy so štítnou žľazou, stuhnutou krčnou chrbticou či zlým držaním tela. Blokujeme si ju klamstvom.

6 – FIALOVÁ: Korunná čakra (Sahasrara)

pixabay.com

Korunnú čakru nájdeme pri temene hlavy. Je spojená s duchovným cítením, prepája nás s nekonečnom a vesmírom. Tu sídli naša dokonalosť a pokoj. Ľudia sa na vás radi obracajú s prosbou o radu, máte v sebe mystickú energiu, ktorá ich priťahuje. Fialová farba predstavuje rovnováhu medzi mužom a ženou, chladom a teplom, činnosťou ľavej a pravej časti mozgu. Funkcia korunnej čakry je obmedzovaná egom a väzbami.

Ak máte túto čakru zatvorenú, nikdy sa nebudete cítiť spokojní, nebudete cítiť harmóniu. Nedochádza pri nej k blokáciám. Buď ju máte vyvinutú lepšie, alebo menej. Ak ju žiaľbohu máte vyvinutú menej, môže sa to prejavovať aj strachom či pocitom neistoty.

Ktorú čakru ste si vybrali? Nám výber sadol pomerne presne. Je zaujímavé, čo vie o človeku napovedať výber čakry podľa obrázku.

Pozri aj: Ktoré znamenie zverokruhu má najväčšie nedostatky? Ryby len veľmi ťažko odpúšťajú a Rak je zaslepený láskou

zdroj: babskeveci.sk (Michaela)