Tieto nepísané pravidlá platia vo všetkých supermarketoch. Mnoho ľudí na Slovensku ich však odmieta dodržiavať

Dana Kleinová

Foto: pixabay/unsplash

Či už si otvoríte vrecko čipsov, alebo si do úst vhodíte pár kúskov hrozna, ľudia majú zmiešané pocity z jedenia počas nakupovania. Asi najbežnejším javom, s ktorým sa ľudia stretávajú a ktorý ľudia považujú za výnimku, je pitie vody v dlhom rade v lete pri pokladnici. Je vám teplo, potrebujete sa udržiavať hydratovaní, a tak si jednoducho otvoríte vodu, ktorú ste si plánovali kúpiť. To je podľa drvivej väčšiny ľudí akceptovateľné.

Keď však ide o jedenie, toľko pochopenia nemajú. Samostatnou kategóriou pri tomto pravidle sú malé deti, ktoré niekedy jednoducho bez jedla dlhý nákup nevydržia a vtedy prichádza dilema, či im majú rodičia dovoliť zjesť niečo v obchode predtým, než to zaplatia, alebo im nosiť desiatu z domu. Predsa len sa komukoľvek kedykoľvek môže stať, že si peňaženku zabudne doma, alebo zistí, že nemá na karte dosť peňazí.

Foto: Pexels

Pripravte sa na platenie

Možno sa chcete zbaviť drobných, možno máte vernostnú kartu alebo kupóny v telefóne. Tak či onak, vždy by ste mali byť pripravení na platenie, keď na vás príde rad pri pokladnici. Nikto totiž nechce čakať, kým v kabelke nájdete peňaženku a v nej všetky potrebné veci, zatiaľ čo sa vám tovar kopí v úložnom priestore vedľa predavačky a nemá ho kto baliť do tašiek.

Najnovšie články