Toto je rebríček najlepších základných a stredných škôl na Slovensku. Pozrite sa, či medzi nimi nájdete aj tú vašu

Hyriaková Kristína

Foto: TASR archív

INEKO každoročne zverejňuje rebríček najlepších základných a stredných škôl na Slovensku a inak tomu nie je ani tento rok. Pozrite si rebríček a možno medzi nimi nájdete aj tú vo vašom meste.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kompletný rebríček škôl nájdete na stránke INEKO. Podľa nich majú najlepšie výsledky žiaci zo Základnej školy sv. Cyrila a Metoda v Košiciach, bratislavské gymnázium na Teplickej a študenti Obchodnej akadémie na Kukučínovej v Trnave. Ako každý rok, tak aj teraz môžeme v rebríčku nájsť niekoľko škôl, ktoré sa počas tohto obdobia poriadne vyšvihli.

Základné školy

V prípade základných škôl si najlepšie viedla ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Košiciach, ktorá si opäť obhájila prvé miesto a mala tiež výrazný náskok oproti ostatným. Druhé miesto získala ZŠ Kollárova 2 zo Svätého Jura a na treťom mieste zase T. J. Moussona v Michalovciach.

Stredné odborné školy

Čo sa týka stredných odborných škôl, na prvom mieste je Obchodná akadémia Kukučínova v Trnave, na druhom Súkromná SOŠ na Ulici 29. augusta v Poprade. Medzi školy s vynikajúcimi výsledkami v tejto kategórii patria aj priemyslovky na Plzenskej v Prešove a Komenského v Košiciach, ale aj Obchodná akadémia v Zlatých Moravciach.

Gymnáziá

V kategórii gymnázií sa opäť veľa vecí nezmenilo a prvé tri miesta zostali rovnaké. Na prvom je Škola (gymnázium) pre mimoriadne nadané deti v Bratislave, na druhom gymnáziá Poštová 9 v Košiciach a Gymnázium Jura Hronca (GJH) v Bratislave. Darí sa aj Gymnáziu Grösslingová 18 v Bratislave.

Celý rebríček škôl nájdete na tomto odkaze.

Najnovšie články