Toto kráľovná Alžbeta v skutočnosti nikdy neurobila. Seriál Koruna potvrdil veľké dohady fanúšikov

Kristína Hagarová

Foto: Netflix

Streamovacia služba Netflix je maximálne populárna aj na Slovensku. Nielen mladí ľudia sledujú seriály a filmy, ktoré sa stali svetovo populárne. Jedným z týchto seriálov je aj The Crown, alebo Koruna.

Článok pokračuje pod videom ↓

Seriál o kráľovskej rodine vyvolal množstvo rozporuplných názorov. Niektorí ľudia ho milujú napriek tomu, že im je jasné, že nie je vernou kópiou všetkých historických udalostí, druhí sú zase pobúrení a znechutení tým, že to všetko považujú za nesprávne a prekrútené.

Šesť sérií

Foto: Netflix

Ako uvádza portál Unilad, Netflix potvrdil, že celkovo bude šesť sérií tohto populárneho seriálu. Momentálne sú k dispozícii tri. Potvrdili sa tak dohady fanúšikov, ktorí tušili, že do súčasnosti sa v deji nedostaneme. Seriál zachytáva obdobie panovania kráľovnej Alžbety, v prvých častiach sa objavuje jej svadba s princom Phillipom, úmrtie jej otca Juraja VI. a jej nástup na trón. Seriál sa snaží zachytiť historické udalosti, avšak nezabúda aj na rôzne kontroverzie a škandály, ktoré sa za tie roky na kráľovskú rodinu nahrnuli.

Zobrazenie historických udalostí

Koruna poskytuje originálne zobrazenie kráľovnej Alžbety počas niekoľkých desaťročí a ponúka jedinečný pohľad na historické udalosti Británie. Zobrazuje Alžbetu nielen ako panovníčku, ale aj ako manželku, sestru, matku a dcéru, kedy hľadala rovnováhu medzi povinnosťami a rodinným životom. V úlohe kráľovnej Alžbety sa predstavili zatiaľ dve herečky, Claire Foy stvárnila mladú a nesmelú panovníčku, kým v ďalších sériách ju hrala Olivia Colman. V piatej sérii si má túto úlohu zahrať herečka Imelda Staunton.

Ďalšie postavy

Foto: Netflix

V ďalších sériách by sme mali vidieť nové postavy, ktoré budú stvárňovať historické osobnosti ako Margaret Thatcher alebo milovanú princeznú Dianu. Práve od herečky, ktorá bude stvárňovať Dianu, budú diváci očakávať veľmi veľa a je pravdepodobné, že si vyslúži aj veľmi veľa kritiky. Portál Insider tiež spísal zoznam zaujímavých faktov o tomto seriáli, ktoré budú možno zaujímať aj vás.

Kráľovná je ním fascinovaná

Foto: Netflix

V roku 2017 jeden zo zdrojov povedal, že kráľovná Alžbeta si skutočne užíva pozeranie tohto seriálu, pretože sa vďaka nemu cíti nostalgická a je pre ňu fascinujúce, ako ju vykresľuje. Nájde sa však aj množstvo iných názorov, ktoré tvrdia, že ním nie je nadšená a že z neho skôr pobúrená, pretože si uvedomuje, že mnohí ľudia vnímajú Korunu ako seriál, ktorý mapuje udalosti presne tak, ako sa naozaj stali.

Najdrahší seriál?

Podľa Money.com mala prvá séria populárneho seriálu stáť až neuveriteľných 130 miliónov dolárov, čo je najdrahšia séria, akú kedy Netflix robil. Samozrejme, keď vezmeme do úvahy kostýmy, obsadenie a miesta nakrúcania, niet sa čomu čudovať.

Obsadený bol len jeden Američan

Jediným Američanom, ktorý stvárnil postavu v seriáli o britskej kráľovskej rodine, je postava Winstona Churchilla, ktorej sa ujal herec John Lithgow. Veľa času a úsilia stálo hlavne vytvorenie Churchillovej typickej podoby. Herec si dokonca mal vložiť do nosa kúsok bavlny, aby napodobnil jeho hlas.

Toto kráľovná nikdy neurobila

Foto: Netflix

Napriek tomu, ako je to vyobrazené v seriáli, kráľovná Alžbeta nikdy nezakázala svojej sestre, princeznej Margaret, aby si zobrala za muža rozvedeného Pera Townsenda. Podľa dokumentov kráľovná pracovala s vtedajším premiérom na vypracovaní plánu, ako by si mohla Margaret udržať titul aj napriek tomu, a to ale za predpokladu, že sa vzdá nároku na trón. Margaret si ho však nakoniec nevzala.

Neuveriteľná replika svadobných šiat

Kostýmy, ktoré sú použité v seriáli, sú naozaj nádherné a dokážu vás preniesť do tej doby a na dané miesto. Výzvou však bola replika svadobných šiat kráľovnej Alžbety. Vytvorenie trvalo týždne tvrdej práce a veľmi veľa času, aby skutočne vyzerali ako tie, ktoré mala na sebe kráľovná.

Žiadne nakrúcanie v paláci

Foto: Netflix

Hoci sa to všetko zdá veľmi realistické, ani jedna scéna seriálu sa nenakrúcala v Buckinghamskom paláci. Štáb absolvoval niekoľko prehliadok, aby spravili scénu čo najrealistickejšiu, všetko to však preniesli do presných replík.

Ako uvádza portál HarpersBazaar, seriál nebude mapovať súčasných členov kráľovskej rodiny, čiže na časti o Meghan Markle a Kate Middleton môžeme zabudnúť. Meghan a Harry sú však fanúšikmi tohto seriálu. Napriek tomu, že kráľovná si užívala sledovanie prvej série seriálu, s druhou nebola spokojná. Nepáčilo sa jej hlavne to, ako vykreslili vzťah medzi Phillipom a princom Charlesom. V skutočnosti to vraj tak vôbec nebolo.

Videli ste tento seriál? Alebo si ho plánujete pozrieť?