Toto robia podľa psychológov všetky šťastné páry. Skontrolujte si, či to dodržiavate aj vy

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Mnoho vzťahových poradcov verí v niekoľko pravidiel, ktoré dodržiavajú šťastné páry. Skutočne sa ich podľa nich oplatí dodržiavať a mali by to podľa nich robiť všetky zaľúbené dvojice. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Huffpost, rady do vzťahov dostávajú ľudia z každej strany – od rodičov, kamarátov aj neznámych ľudí na internete. Niekedy je ich dokonca toľko, že je ťažké rozhodnúť sa, ktorých sa oplatí držať a ktoré sú, naopak, zbytočné. Práve preto sa na túto otázku rozhodlo odpovedať niekoľko psychológov, ktorí majú jasnú odpoveď.

Foto: Pexels

1. Pokračujte v randení

Bez ohľadu na to, v akej fáze vzťahu sa nachádzate, odolajte nutkaniu skĺznuť do rutiny. Namiesto toho pokračujte v získavaní si partnera a spoznávaní sa – rovnako ako to bolo počas prvých dní, keď ste sa zoznámili. Jednoducho sa ďalej správajte, ako keby ste spolu len začali chodiť. Choďte na rande, robte pre seba roztomilé maličkosti ako napríklad vloženie roztomilej poznámky do tašky s obedom a klaďte si zaujímavé otázky, aby ste sa spoznali na hlbšej úrovni.

„Často upadáme do vzorca pohodlia, čo vedie k stagnácii vo vzťahu,“ povedala pre HuffPost licencovaná profesionálna poradkyňa Priya Tahim z Kaur Counseling. „Naša potreba vyvíjať sa, je nevyhnutná. Keď budete stále chodiť na rande s partnerom, budete môcť naďalej rásť nielen ako pár, ale aj ako jednotlivci. To umožňuje, aby sa chémia a intimita ďalej rozvíjali spolu s vaším vzťahom.“

2. Prestaňte porovnávať svoj vzťah s inými

Najnovšie články