V obchode by ste si mali vyberať len hrozno, ktoré má kôstky a nemali by ste ich ani vypľúvať! Toto je dôvod, prečo

Monizz

Väčšina ľudí zrniečka z hrozna jednoducho vypľúva. Prekáža im, že chrúmu pod zubami a svojho času dokonca kolovala fáma, že hroznové zrniečka spôsobujú zápal slepého čreva. To sa síce môže stať, ale presne s takou istou percentuálnou pravdepodobnosťou, ako z akéhokoľvek iného jedla či potraviny. Pozrite sa, o čo všetko sa ukracujeme, keď zrniečka z hroznových bobuliek vyberáme.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Niektoré sú horké na chuť, niektoré škrípu pod zubami, iné sú zas také malé, že o nich ani nevieme. Čoraz viac sa na pultoch objavujú hroznové strapce s označením „odroda bez zrniečok“. Zrniečka z hrozna vyhadzujú dokonca aj tí, ktorí si ho môžu ísť odtrhnúť rovno do záhrady a majú tú najlepšiu domácu kvalitu. Akí sme my ľudia niekedy hlúpi!

Chrumkavá medicína

Zrniečka sú na vitamíny a zdraviu prospešné látky oveľa bohatšie než samotná dužina. Nie je potrebné ich len prehltnúť, ale ich aj rozhrýzť. Až vtedy majú plnohodnotné účinky a pomôžu v boji proti viacerým ochoreniam.

Ako prevencia pred kardiovaskulárnymi chorobami sú zrniečka z hrozna priam ideálne. Významne pôsobia v boji proti ateroskleróze, vysokému krvnému tlaku, zlej cirkulácii krvi, ale aj cholesterolu. Vďaka vysokým hodnotám antioxidantov ničia voľné radikály, zabraňujú predčasnému starnutiu orgánov, ale aj bojujú s chronickými ochoreniami.

pixabay.com

Štúdie dokázali aj výrazný vplyv hroznových zrniečok na rakovinové bunky. Látky, ktoré totiž zrniečka obsahujú, zabraňujú množeniu, ale aj samotnému vzniku rakoviny žalúdka, mliečnych žliaz, pľúc a prostaty. Rovnako sú však účinné pri samotnej liečbe rakoviny, a to najmä pri užívaní chemoterapie, ktorá závratne zaťažuje pečeň. Zrniečka jej bunky zasa zázračne obnovujú.

Ak máte problémy s hormonálnou nerovnováhou, trpíte transformáciami mužských hormónov či ochoreniami štítnej žľazy, konzumácia hrozna vrátane jeho zrniečok vo veľkom vám môže len pomôcť. Samotné zrniečka sú vynikajúce aj pre ženy v prechode či jednoducho ženy po 45. roku života.

pixabay.com

Samé plusy

Výťažky z hroznových zrniečok sú v kombinácii so zdravým pohybom a aktivitou prirodzeným liekom na diabetes a komplikácie spojené s cukrovkou.

Zrniečka sú skvelým doplnkom k dentálnej hygiene, pretože ich žuvaním zabraňujete demineralizácii zubnej skloviny a tým aj, okrem množstva iného, tvorbe zubného kazu.

Žiaden iný olej nemá také silné baktericídne vlastnosti ako hroznový!

pixabay.com

No a látky, ktoré obsahujú zrniečka, stimulujú aj rast kostných tkanív, čo má v niektorých prípadoch takisto výrazný vplyv.

Zrniečka obsahujú množstvo vitamínov zo skupiny E, minerály, ale aj antioxidanty.

V niektorých krajinách sa dajú zrniečka kúpiť dokonca samostatne. Nikto síce nevie kto a ako ich z hroznových bobúľ vyberá, no ľudia si ich kupujú vo veľkom. Nárast takýchto nákupov zaznamenali najmä pri ľuďoch liečiacich sa alternatívnym spôsobom. Nič to však nemení na tom, že zrniečka by ste pri jedení hrozna rozhodne nemali vypľúvať.

pixabay.com

Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Šokujúci rozvod! Známa slovenská dvojica ohlásila rozpad svojho vzťahu po 39 rokoch manželstva

zdroj: babskeveci.sk (M)

Najnovšie články