V týchto školách sa budú od septembra deti učiť po novom, čaká ich niekoľko zmien: Pozrite si, či sa to týka aj tej vo vašom meste

TASR

Foto: TASR František Iván

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR zverejnilo interaktívnu mapu základných škôl (ZŠ), ktoré začnú od septembra tohto roka učiť po novom. Rodičia a verejnosť tak môžu zistiť, ktorá škola v ich okolí prejavila záujem o zmenu vzdelávania. TASR o tom informoval odbor komunikácie MŠVVaM.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Podľa nového vzdelávacieho programu vyučuje svojich prvákov aktuálne už 39 základných škôl. Od septembra 2024 sa táto vlna inovácií potenciálne rozšíri do viac ako 400 ďalších škôl po celom Slovensku,“ avizovali z rezortu.

V mape sú podľa ich slov zahrnuté aj ZŠ, ktoré začali s postupným zavádzaním nového kurikula od minulého školského roka. Priblížili, že mapa je doplnená aj textovým zoznamom, v ktorom je možné vyhľadávať podľa názvu školy či jej adresy.

Pomôže to v mnohých smeroch

Komplexné zmeny v cieľoch a obsahoch základného vzdelávania majú otvoriť možnosti lepšej prípravy detí na život v 21. storočí. Cieľom je posilniť environmentálnu, finančnú, digitálnu, občiansku či emocionálnu a sociálnu gramotnosť. Rovnako aj čitateľskú a vizuálnu gramotnosť. Mapu nájdete TU.

Najnovšie články