Trpíte migrénou, nespavosťou či zápchou? Zabudnite na lieky, vďaka tomuto sa vám ihneď uľaví

Lucia Horáková

Aj vy sa pri bolesti či zdravotných ťažkostiach zakaždým obraciate na vašu lekárničku a siahnete po osvedčených liekoch, ktoré vám majú pomôcť? V súčasnej dobe však konzumujeme čoraz viac medikamentov, čo pre náš organizmus nemusí pôsobiť prospečne a mali by sme sa zamyslieť, či napríklad pri menšej bolesti hlavy je tabletka skutočne jediným potrebným riešením.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kedysi neboli k dispozícii hŕby liekov, ktoré mali naše staré mamy neustále po ruke. Miesto nich siahli po osvedčenej alternatívnej liečbe zameranej na prírodnej báze.

Migréna

Ak je migréna vašim každodenným nepriateľom, či máte problémy s trávením, pomôže vám čaj z rimbaby obyčajnej.

Z tejto vynikajúcej bylinky sa zbiera jej vňať, ktorá sa nechá vysušiť a následne si môžete pripraviť lahodný čaj. Pite ho nesladený a bez citróna

O tom, že rimbaba je skutočne zázračnou bylinkou svedčí aj fakt, že pomáha pri mnohých bežných  ťakostiach, ako je napríklad prevencia proti chrípke a nádchy, podporuje trávenie, eliminuje zápaly a bolesti žalúdka, podporuje pravidelnú stolicu, je účinná pri migréne, tlmí bolesť, odstraňuje menštruačné bolesti, či prekrvuje končatiny a pomáha tak proti studeným nohám a rukám.

Kašeľ a prechladnutie

Vedeli ste, že pelargónie neslúžia len ako pekná okrasa balkónov a záhrad, ale jej koreň sa často pridáva do prípravkov, ktoré pomáhajú pri problémoch spojených so silným zápalom hrdla a kašla? Výťažok z tejto rastliny sa používa do kvapiek a kloktadiel, zároveň pôsobí ako prírodné antibiotikum.

Tráviace ťažkosti

Snáď sa už každý stretol s problémami trávenia, ktoré zapríčinili zápchy či silné hnačky. Ak sa k tomu pridá zlé stravovanie a stres, môže vás začať trápiť syndróm dráždivého čreva. Na tento problém je výborná kurkuma, ktorá by sa mala stať pravidelnou súčasťou vašich pokrmov. Odvďačí sa vám lepšou činnosťou žalúdka a čriev. Pri dlhodobom užívaní môže dokonca pozitívne pôsobiť na psychiku.

Nespavosť

Ak sa tento problém týka aj vás, siahnite po rastlinke s názvom valeriánka poľná. Čaj pred spaním pripraví vaše telo na spánok, upokojíte sa, uvoľníte a ľahšie sa vám zaspí.

Vďaka svojmu zloženiu je valeriánka skvelá na posilnenie imunity, podporuje činnosť srdca, zlepšuje stav ciev, má upokojujúci vplyv na nervovú sústavu, pomáha proti stresu a posilňuje obranyschopnosť organizmu a duševnú pohodu.

Únava

Tento pojem je známy snáď úplne každému a niekedy sa mu jednoducho nedá vyhnúť. Ak ale cítite, že na vás ide kríza, dajte si nejaké jedlo s cviklou. Práve ona vám upraví hladinu cukru v krvi, doplní železo a rázne zatočí s únavou.

Opica po alkohole

V prípade, že ste to trošku prehnali s alkoholom a chcete sa vyhnúť neželanej opici, mali by ste siahnuť po účinnom prírodnom zázraku. Olej z pestreca mariánskeho alebo jeho rozdrvené semiačka, ktoré zmiešate s medom, by ste mali užiť ešte večer pred spaním. Je však diskutabilné, či by ste to vo vašom stave zvládli, no určite sa o to aspoň pokúste.

Lucy, healthista.com