Viktor Vincze bojuje s koronavírusom, trápia ho aj reakcie ľudí: Môže sa to stať aj vám, nech ste v akejkoľvek kondícii

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (viktorvincze)

Odkedy Viktor Vincze na svojom Instagrame oznámil, že má koronavírus a otvorene prehovoril o jeho prejavoch, stretol sa s rôznymi reakciami.

Článok pokračuje pod videom ↓

Najnovšie však na Instagrame oznámil, že jeho stav sa nezlepšuje a stále sa necíti dobre. Okrem toho však prehovoril aj o tom, čo mu píšu ľudia, ktorí na koronavírus neveria. „“Zapredaný hajzel, koľko ti zaplatili? Utri si soplík a neod*bávaj nás”, píše mi pani so slovom láska v profile a fotkami, na ktorých pózuje so svojimi malými deťmi. No už len Buddhove citáty chýbajú.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Viktor Vincze (@viktorvincze)

Prejavy sú stále ťažké

Poznáte to, keď decká prechádzajú na nočnej hre lesom a zopár tých najväčších frajerov z celého tábora sa neadekvátne hlučne rozpráva, aby potlačili vlastný strach? Výsmešných či bagatelizujúcich komentátorov takisto nie je väčšina, oni sú len rovnako hluční, lebo sa len rovnako boja.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Viktor Vincze (@viktorvincze)

Je mi zle, kedykoľvek sa postavím. Neviem zaspať, napriek zjavnej únave. Mám horúčkové prejavy, aj bez horúčky. Tlačí ma hrudník a drhne do suchého kašľa bez náznaku zlepšenia. Nie, môj stav sa nedá porovnať s ťažkými diagnózami, ani zásadnými covidovými prejavmi, nezomieram, zvládam, nevyplakávam. Ale som mladý, zdravý, športujúci, otužujúci sa človek, ktorý od detstva nebol chorý a ktorého to teraz položilo.

Stať sa to môže komukoľvek

To isté sa pokojne môže stať aj vám, nech si o svojej kondícii myslíte čokoľvek. Pre niekoho je priebeh ľahký, ale počet ľudí v nemocniciach je rekordný. A tam je priebeh náročný aj pre zdravotný personál melúci z posledných síl. Ja si soplík utriem. Ale môj soplík može niekomu inému veľmi skomplikovať život. Preto o svojej korone hovorím. A márne čakám, že mi za to niekto zaplatí.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Viktor Vincze (@viktorvincze)

Veľmi veľa ľudí známym osobnostiam, ktoré sa nakazili koronavírusom, píše nepríjemné správy o tom, že si to celé vymysleli a že za to, že o tom verejne prehovorili, dostali určite zaplatené. Isté je, že situácia na Slovensku je skutočne vážna a je dôležité, aby o prejavoch aj následkoch koronavírusu hovorili práve ľudia, ktorých verejnosť počúva a ktorí majú skutočne veľký dosah.

Najnovšie články