Vo veku 96 rokov zomrela herečka, ktorú poznáte aj vy. Nezabudnuteľná je vďaka tomuto seriálu

TASR

Foto: pixabay

Vo veku 96 rokov zomrela v utorok herečka Angela Lansbury, ktorá sa preslávila najmä rolou spisovateľky Jessicy Fletcherovej v americkom televíznom seriáli To je vražda, napísala.

Článok pokračuje pod videom ↓

Oznámila to jej rodina. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a AFP. Angely Lansbury podľa vyhlásenia jej troch detí „pokojne skonala v spánku vo svojom dome v Los Angeles“. O päť dní by oslávila 97 rokov.

Nezabudnuteľné úlohy

Hviezda britského pôvodu, ktorá stvárnila rôzne nezabudnuteľné televízne úlohy, bola tiež veľmi úspešnou divadelnou herečkou a päťnásobnou laureátkou prestížnej divadelnej ceny Tony. Bola aj trikrát nominovaná na Oscara.

Foto: TASR/AP

Lansburyovej však najväčšiu slávu priniesol zmienený televízny seriál To je vražda, napísala a rola spisovateľky detektívnych románov a amatérskej detektívky Jessicy Fletcherovej, vdovy v strednom veku a bývalej suplujúcej učiteľky žijúcej v prímorskej dedinke Cabot Cove v štáte Maine. Seriál sa na stanici CBS vysielal v rokoch 1984 až 1996. „Okrem troch detí, Anthonyho, Deirdre a Davida, po nej zostali tri vnúčatá, Peter, Katherine a Ian, päť pravnúčat a jej brat, producent Edgar Lansbury,“ uvádza sa vo vyhlásení rodiny.