Všimli ste si na Facebooku nové reakčné tlačidlo v podobe fialového kvetu? Takýto je jeho význam

Michal Blaško

Na Facebooku sa v posledných dňoch objavilo nové reakčné tlačidlo. Čo vlastne znamená fialový kvet?

Nie je to tak dávno, čo sa Facebook rozšíril do celkom nových dimenzií. Namiesto like-u môžeme už niekoľko mesiacov na príspevky na svojich nástenkách reagovať aj nahnevaným, užasnutým či ľútostivým smajlíkom. Pred niekoľkými dňami sa na sociálnej sieti mnohým užívateľom objavilo aj celkom nové tlačidlo – fialový kvet. Čo vlastne symbolizuje?

Fialový kvietok, ktorý sa na Facebooku pred niekoľkými dňami objavil ako nová reakcia na príspevky sociálnej sieti, je tematickým nápadom k Dňu matiek, ktorý si zajtra, 14. mája, pripomenú ľudia z 80 krajín sveta. Facebook si teda pre svojich užívateľom pripravil celkom nové reakčné tlačidlo, ktoré má slúžiť práve tomuto dňu. Všetky matky po celom svete takto budú môcť od svojich ratolestí obdržať virtuálnu reakciu v podobe fialovej kvetinky.

unilad.co.uk

Fialová kvetina nie je k dispozícii všetkým používateľom sociálnej siete. Facebook nový nástroj testuje len na niektorých účtoch a v budúcnosti by chcel škálu reakčných možností ďalej rozširovať. Ak patríte k „vyvoleným“ môžete svojej mame poslať virtuálny kvietok, ktorý jej ukáže, ako na ňu myslíte. Alebo jej môžete radšej darovať živý, čo poviete? Fialový kvietok po Dni matiek z Facebooku zmizne. Ak sa však počas zajtrajšieho dňa uchytí, bude Facebook pripravovať podobné zmeny pravdepodobne častejšie.

interez-bannerPozri aj: Veľké zmeny v Messengeri: Umelá inteligencia Facebooku bude rozmýšľať za vás

interez.sk (red.), unilad.co.uk

 

0
Komentovať