Zakladateľovi Facebooku Markovi Zuckerbergovi sa narodila dcérka. Neuveríte, aké meno jej dal

Monizz

Zakladateľ najväčšej sociálnej siete na svete Facebook sa v týchto dňoch teší z narodenia malej dcérky August. Na svojom facebookovom konte zdieľal nečakaný a prekvapivý odkaz v podobe otvoreného listu pre malé bábätko. Spolu s manželkou Priscillou vyslovili želania a rady, ktoré poukazujú na skutočné detstvo.

Paradoxy

„Svet je dôležitým miesto, preto je dôležité venovať si čas a hrať sa vonku medzi deťmi. Keď bude staršia, budeš dostatočne zaneprázdnená. Dúfam preto, že si nájdeš čas ovoňať všetky kvety v záhrade, vezmeš do rúk všetky listy zo zeme.“ vyznal sa dcére Zuckerberg.

Mnohí nad týmto odkazom krútia hlavou. Práve Zuckerberg je jedným z tých, ktorí sa pričinili o obmedzenú komunikáciu medzi ľuďmi z očí do očí. Dnes, keď je práve facebook najväčšou online sieťou, na ktorej sa denne stretnú miliardy užívateľov, hovorí jeho zakladateľ o pohybe, spoznávaní a prírode. Zarážajúce je pritom aj to, že práve tri štvrtiny amerických detí strávia podľa nedávnej štúdie vonku denne menej ako hodinu! Tak málo času nemajú na vychádzky ani väzni.

Až štvrtina detí pritom trávi čas vonku a na počítač majú vyhradenú iba polhodinu denne. Každé deviate americké dieťa sa v parku, lese, či na pláži nezastavilo v priebehu posledného roka. Alarmujúce výsledky štúdie hovoria aj o tom, že tínedžeri strávia za počítačom a na sociálnych sieťach až 27 hodín týždenne. A až štyria z piatich rodičov potvrdili, že ich dieťa „športuje“ prostredníctvom hier, alebo online prenosov, než by skutočne vyšlo von a zahralo si so susedmi futbal, či naháňačku.

Aj napriek tomu, že Facebook má silnú konkurenciu aj u iných sociálnych sieťach, stále má na ňom konto až 94% Američanov.

Daily Mirror pritom nedávno publikoval vyjadrenie 13 ročného dievčaťa, ktoré zarazilo celý svet. Svojmu otcovi povedala: „Nejdem von, tati. Musím filtrovať 20 000 upozornení, dokončujem nahrávanie fotiek do albumu a keď sa podarí, tak získam až 40 000 likeov pre môj kozmetický vlog. Najradšej by som zablokovala tie škaredé kravy, ktoré nesúhlasia s mojim statusom dňa! Choď preč tati, som príliš zaneprázdnená predstieraním, že chcem ísť von.“

V porovnaní s otvoreným listom, ktorý venoval Zuckerberg svojej prvorodenej dcére, bol tento o niečo miernejší. V predošlom liste sa zamýšľal nad problémami, ktoré čelia mladej generácii, nad pokrokom, ktorý sa bude meniť. Iniciatíva Marka Zuckerberga prisľúbila miliardy dolárov na zlepšenie života generácií našich detí. Otázne je, či nie je príliš neskoro.

Pozri aj: Nový televízny experiment je taký extrémny, že účastníci sa vzdávajú už po pár hodinách. O čo v ňom ide?

zdroj: babskeveci.sk (M), mirror.co.uk

Najnovšie články