Žiadny plač ani hádzanie sa o zem. Takto to dopadlo, keď mamička nechala svoju 4-ročnú dcérku robiť si čo chce

Zuzana Fulopova

Foto: pixabay

Ako by asi vyzeral deň, keby ste svojmu dieťaťu dovolili robiť si čo chce? Mladá mamička Alica vyskúšala takýto experiment so svojou 4 ročnou dcérkou Majou, kedy si spravila jeden deň „rodičovské voľno“ a nechala rozhodovať dcérku. Poďme sa pozrieť ako to dopadlo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Alice, matka 4 ročnej dcérky Maji a ročného synčeka Taira, nechala šéfovať jeden deň svoju dcérku. Upustila jeden deň od povinností a zákazov, avšak stanovila si dve podmienky. Síce v tento deň môže Maja rozhodovať vo všetkom, avšak nie na úkor niekoho bolesti alebo nespokojnosti a nič nesmie byť poškodené.

pixabay

Určite má každá mamička predstavu, ako by vyzeral takýto deň. Podľa Alice by Maja hneď symbolicky hodila do koša všetku zeleninu a stanovila si celý jedálniček zo sladkostí. Pol dňa by strávili aj s bratom pozeraním rozprávok a zvyšok dňa by spravili z bytu jedno veľké skladisko neporiadku.  Aká však bola realita?

pixabay

Deň, kedy rozhoduje dcéra

Prekvapivo, všetko išlo hladko bez opráv a lekárov. Ako prvé Maja rozhodla, že sa nepôjde do škôlky. Ako druhé si stanovila jedálniček podla svojich chutí. Na raňajky si vypýtala omeletu, na obed si zažiadala tiež omeletu a prekvapivo aj na večeru mala túto požiadavku. Aby Alice predišla problému s predávkovaním vajíčok, po raňajkách povedala svojej dcére, že vajíčka sa minuli. Maja tak musela vymyslieť na obed a večeru iné menu.

pixabay

Výsledkom bola v popoludňajších hodinách porcia domácej zmrzliny, ktorá bola odložená na špeciálne príležitosti. Na večeru si zas pochutnali na celom balení kukuričných sušienok zabíjaných šťavou z kompótu. No a medzi týmito jedlami sa pozerali rozprávky a hrali hry. Alica dovolí svojim deťom pozerať televízor 1 až 2 hodiny denne, samozrejme v tento deň sa táto hranica prekročila dvojnásobne. Maja si priala, aby Alica ostala pri nej a spolu s ňou pozerala rozprávky, čo aj splnila. Kedže však má Maja rada aj šantenie a beh, v tento deň si tiež zaželala ísť von na prechádzku. Čo si však obliecť?

pixabay

Aj v tomto mala Maja jasno. Kedže vonku bolo chladno, obliekla si na športové nohavice a ružovú bundu svoju obľúbenú sukňu. Bez česania si natiahla čiapku a bola pripravená. Jej ďalším želaním bolo, aby ju Alica niesla v náručí, až kým nebudú vonku, čo jej aj maminka splnila. Po prechádzke sa vrátili všetci domov unavení, ale šťastní.

Ako hodnotí mama Alica tento deň

Za celý deň neprišla žiadna hystéria alebo rozmar, jej dcéra bola šťastná a hrdá, pretože dnes bola hlavou rodiny ona. Súdiac podla jedálnička fantázia 4 ročného dieťaťa nie je až taká desivá, ako sa mamička obávala. Alica sa napokon rozhodla, že takýto jednodňový experiment bude robiť raz za rok, aby pochopila čo chce jej dieťa a aby si to zároveň užila. Veď napokon aj samotná Alica si v tento deň oddýchla od každodenných povinností.

Čo poviete milé mamičky, nechali by ste aj vy svoje dieťa robiť si jeden deň po svojom? Dajte nám vedieť v komentároch.

adme.ru