Zrejme sa dočkáme aj tretieho pokračovania. Tvorcovia filmov Mamma Mia! oznámili novinky

Lucia Mužlová

Foto: MovieStillsDB

Keď bola v roku 2008 v kinách premiéra filmu Mamma Mia!, padali rekordy. Každý fanúšik skupiny Abba s tento muzikálový film obľúbil. Po desiatich rokoch natočili druhé pokračovanie, ktoré však už nebolo také úspešné. Tvorcovia filmov ohlásili novinku a to možné tretie pokračovanie príbehu.

Foto: MovieStillsDB

V hlavnej úlohe krásna blondínka Amanda Seyfried a rovnako aj zvučné mená ako Meryl Streep, Colin Firth, Pierce Brosnan alebo Julie Walter. Prvé dva diely filmov s piesňami skupiny Abba lákali fanúšikov aj obsadením. Druhý diel nebol až taký úspešný, zrejme to bolo spôsobené aj zmenou obsadenia hercov v hlavných úlohách a aj samotným dejom. Judy Craymer, producentka a spoluautorka filmov oznámila, že sa môžeme tešiť aj na tretie pokračovanie. Informáciu zverejnil portál Unilad. „Vždy to mala byť trilógia,“ vysvetlila.

Nápad prišiel v ťažkých časoch

Pandémia koronavírusu odložila natáčanie mnohých filmov a seriálov a rovnako prekazila premiéry v kinách. Aj preto bolo podľa Judy Craymer náročné sústrediť sa na scenár nového filmu. Akurát, keď s prácou na tretej časti začala, svet zasiahla pandémia a nikto nevedel, ako budú nasledujúce týždne vyzerať.

Prekvapenie chystajú aj členovia skupiny Abba. Pre fanúšikov si pripravili nové piesne, ktoré by mali zverejniť v septembri. Tvorkyňa filmov Mamma Mia zverejnila aj informáciu, že by bola rada, ak by sa tieto nové piesne objavili aj vo filme. Hovoriť o presných dátumoch je predčasné, no fanúšikovia sa môžu tešiť na výborné novinky spojené s muzikálovou filmovou tvorbou a rovnako aj hudobnou tvorbou členov skupiny Abba.