10 vecí, ktoré by sme nikdy nemali hovoriť ženám, ktoré nechcú mať deti

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (emmawatson)

Život bez detí je v spoločnosti čoraz viac prijímaný. Stále existuje čoraz viac ľudí, ktorí sa rozhodli pre život bez detí a sú úplne spokojní. Nemajú pocit, že by im niečo chýbalo, avšak stále sa nájdu ľudia, ktorí ich za toto vážne rozhodnutie kritizujú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Brightside spísal zoznam desiatich vecí, ktoré by ste nemali hovoriť ženám a párom, ktoré sa rozhodli, že budú žiť bez detí. Nech je rozhodnutie ľudí vo vašom okolí akékoľvek, pravdou je, že to musíte rešpektovať. Pre nich tiež nie je príjemné dookola počúvať otravné otázky a poznámky.

Foto: maxpixel

Keď nemáš vlastné deti, nevieš, čo je láska

Láska je pocit, ktorý sa rozvíja časom. Niekto môže hlboko milovať svojho partnera, rodičov, priateľov, domácich miláčikov. Hovoriť niekomu, že jediná pravá láska je medzi dieťaťom a matkou, nie je celkom pravda. Nakoniec, existuje veľa vzťahov, ktoré dokazujú pravý opak.

Ste sebecký, keď nechcete deti

To znamená, že ľudia, ktorí majú deti, sú nezištní a obetaví, zatiaľ čo tí bez detí nie? Toto je o povahe a nie o ľuďoch. Ak bezdetná žena vie, že nebude dobrá mama a že sa nevie o dieťa postarať, nie je práve nesebecké sa rozhodnúť, že deti mať nebude? Takéto rozhodnutie býva zvyčajne dobre premyslené.

Zlepší to tvoj život k lepšiemu

Nie každý je schopný vyrovnať sa s tým, že bude menej spať, že bude zodpovedný za malého človiečika, ktorý bude od neho závislý, že nebude mať čas na seba a podobne. Práve preto to nie je niečo, čo by ste mali hovoriť niekomu, kto deti určite nechce.

Foto: needpix.com

Nemáš rada deti?

Ani toto nie je dôvod, prečo sa žena rozhodne, že bude zvyšok svojho života bez detí. Nemá to s tým nič spoločné. Tieto ženy môžu deti zbožňovať, môžu byť krstné mamy aj tety, ale nemusia mať vlastné.

Keď si bez detí, si nekompletná

Ešte stále sú v spoločnosti ženy vnímané ako pohlavie, ktoré je bez detí neúplné. Žijeme v dobe stereotypov, kedy majú ženy ešte stále mať po svojom boku partnera a dieťa, to však nie je pravidlom. Pocit naplnenia môžu mať aj bez detí.

A to nebudem mať vnúčatá?

Obľúbená veta hlavne rodičov, ktorí nevedia pochopiť, že ich dcéra sa rozhodla inak. Mať dieťa je zodpovednosť, nie rozmar. Určite by nemala deti len preto, aby potešila svojich rodičov.

Foto: pixabay

Budeš to ľutovať, keď zostarneš

Keď sa raz žena rozhodne, že deti mať nebude, je nepravdepodobné, že by to v budúcnosti ľutovala. Nemusia sa cítiť osamelo a ani neúplne. Majú viac času sústrediť sa na seba, na svoj vlastný rozvoj aj kariéru.

A aký máš v živote zmysel?

Množstvo ľudí skutočne naivne verí, že ženy sú určené len na to, aby poskytli celej rodine aj sebe radosť v podobe dieťaťa. Niekto je šťastný, keď môže byť doma s deťmi, iný však zase vidia slobodu v cestovaní alebo v kariére. Moderný svet poskytuje množstvo príležitostí.

Tvoj muž bude chcieť po sebe niečo zanechať

Už samotná myšlienka toho, že každý chlap vidí svoju budúcnosť len v tom, že chce po sebe niečo zanechať, je smiešna. Nie každý chlap túži po potomstve, podobne ako žena.

Foto: pixabay

Tomu nerozumieš, lebo nemáš dieťa

Niektoré matky sa rozhodnú izolovať o svojich bezdetných priateliek alebo celkovo od žien bez detí, pretože veria, že majú odlišné názory na život a nevedia pochopiť život rodiča. Avšak, názory predsa nemusia byť úplne rozdielne len preto, že niekto nechce deti. Navyše, takto by sa aspoň mohli pozrieť na veci z inej perspektívy.

Najnovšie články