Ikonické 4 outfity Zuzany Čaputovej počas stretnutí s pápežom. Prezidentka sa nevyhla chvále ani kritike

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Napriek tomu, že prezidentka Zuzana Čaputová je v prvom rade hlava štátu a nie módna ikona, je neustále pod drobnohľadom módnych expertov, ale aj obyčajných ľudí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vzhľadom na svoju funkciu si musí udržiavať určitý štandard a formu, pokiaľ ide o oblečenie. Práve to býva často pod paľbou kritiky, ale zároveň aj chvály. Za outfitmi Zuzany Čaputovej sa často skrýva skrytý význam. Kým niektoré po čase vyjdu na povrch, niektoré zostanú stále zahalené rúškom tajomstva. Prezidentka je známa aj tým, že svoje šaty často recykluje a nosí jeden model na rôzne príležitosti.

FOTO TASR – Kancelária prezidenta SR

Jej šaty sú ikonické

Zuzana Čaputová často spolupracuje s módnym návrhárom Borisom Hanečkom, ktorý jej pripravoval outfity aj na takú významnú udalosť, ako je stretnutie s pápežom. Vytvoriť oufit na takéto výnimočné stretnutie nie je jednoduché, pretože je potrebné dodržiavať množstvo pravidiel, ktorú sú spojené s protokolom. Samozrejmosťou je sukňa pod kolená a zahalené ramená, v niektorých prípadoch aj pokrývka hlavy.

FOTO TASR – Michal Svítok

Skritizovaná kvôli závoju

Hlava štátu sa prvý raz stretla s pápežom Františkom v decembri 2020, kedy ju mnohí skritizovali práve za výber oblečenia. Pri takejto návšteve je však nevyhnutnosťou tmavá farba, ktorá je určená v protokole a tiež pokrývka hlavy, v tomto prípade závoj, ktorý bol v tvare Slovenskej republiky. Šaty jej zároveň zdobili folklórne vzory.

FOTO TASR – KP SR
FOTO TASR – Michal Svítok

Šaty, ktoré zaujali

Šaty, v ktorých privítala pápeža Františka na Slovensku mali zelenú farbu, ktorá symbolizovala nádej. Modré šaty, ktoré na sebe mala počas oficiálnej návštevy na druhý deň, v sebe zase niesli symboliku Dunaja. Šaty, ktoré mala na sebe pri rozlúčke s pápežom boli veľmi zaujímavé svojou čipkou. Ich farba sa niesla tiež v znamení smutnej udalosti v súkromnom živote, keďže práve v ten deň prišla o svojho otca.

Najnovšie články