Dajte zbohom honosnosti a privítajte minimalizmus. 17 svadobných trendov na rok 2019, ktoré budete vidieť všade

Gabriela Kinčoková

Svadba môže byť jedným z najkrajších dní v živote. Tento deň by mal preto naozaj stáť za to. Súčasťou by mala byť dokonalá výzdoba, bohaté plné stoly a dobrá nálada. My sme si pre vás pripravili 17 svadobných trendov, vďaka ktorým bude svadba v roku 2019 jedinečná. Môžete sa tešiť na nové tipy svadobných oblekov, jednoduché svadobné šaty či minimalizmus. 

17. Svadobné šaty

V roku 2019 sa do popredia dostávajú svadobné šaty s polkovými bodkami. Bodky dodávajú veľmi romantický a dievčenský vzhľad, no zároveň aj eleganciu. Ďalším trendom budú šaty s odhaleným ramenom, ktoré vytvoria krásnu siluetu a dodajú neveste ženskosť. Nevestám, ktoré rady experimentujú a majú radšej extravagantnosť tento rok bude priať. Veľkým trendom budú dvojdielne svadobné šaty.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dresses🌟 (@4dresses) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Taylor (@jesuisolivie) on

16. Obleky

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🔱GABEN MAN FASHION🔱 (@gaben_man_fashion) on

Pánske svadobné obleky sa v roku 2019 dočkajú naozaj veľkých zmien. Klasické modré a čierne obleky vystriedajú obleky s rôznymi vzormi a materiálmi. Hlavné je nebáť sa experimentovať.

15. Dezerty

Čoraz viac ľudí si dáva záležať na tom, aby svadobné občerstvenie vyzeralo čo najlepšie. Klasické zákusky preto nahrádzajú napríklad čokoládovými fontánami. Zákusky a iné rôzne koláče preto v roku 2019 môžete nahradiť modernými koláčmi s kvetovými ovocnými dekoráciami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by cook,cakes,cupcakes (@samana90_cupcake) on

14. Občerstvenie

Nezabúdajte na svojich hostí! V roku 2019 budú veľkým trendom pre hostí švédske stoly. Stoly plné mäsa, pečiva, orechov, syrov či zeleniny. Namiesto klasického roznosu jedla na stoly skúste variantu švédskych stolov. Hostia si tak budú môcť zobrať čo chcú.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by cocina creativa (@thegourmetcompany) on

13. Kreatívne bary

Kreatívne mini bary zahŕňajú množstvo sladkého a slaného pokope. Môžete využiť čokoládovú fontánu, popcorn, guacamole s tortilami či čerstvú kávu a čaje.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by La Foule Patisserie (@lafoulepatisserie) on

12. Zamat – základ výzdoby

Pokiaľ sa rozhodnete mať svadbu v jesennom či zimnom období, v roku 2019 sa odporúča použiť zamat. Zamat vytvorí veľmi príjemnú a teplú atmosféru. Môžete ho kombinovať a použiť v rôznych farbách.

11. Pampová tráva

Pampová tráva je vhodná najmä ak máte svadbu na pláži. Môže sa však kombinovať ak budete mať svadbu v záhrade. V takýchto prípadoch je vhodná do kytíc. Pampová tráva dodáva modernú textúru svadobným kyticiam.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Portland Florist (@fortheloveoffloral) on

10. Kvetinové dekorácie

Rok 2019 sa bude opäť niesť v znamení kvetinových dekorácií. Najlepšie však bude zakomponovanie živých kvetov. Môžete použiť rôzne kvety ako napríklad ľalie, ruže či slnečnice.

9. Kreatívne menovky a oznámenia

V nasledujúcom roku si dajte potrpieť na menovkách a oznámeniach. Čím viac budú kreatívnejšie tým lepšie. Použite rôzne druhy papierov, textúry a svetielka.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bali Tropical Florist (@balitropicalflorist) on

8. Medený príbor

Medený príbor dodá veľmi elegantný a moderný look vášmu svadobnému stolu. Je to veľmi všestranná voľba. Je možné ho ďalej kombinovať naozaj s čímkoľvek.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Happily Ever After (@happilyeverafter.berlin) on

7. Keramické a drevené vázy

Sadby v roku 2019 sa budú držať prírodných materiálov a farieb. Možností je teda naozaj veľa. Môžete použiť prírodné drevené podnosy, vázy či keramické taniere na dekorácie. Ani sklo však nie je out.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cate Lortz (@catelortz) on

6. Malé darčeky pre hostí

Myslite aj na svojich blízkych. Vymyslite pre nich malé prekvapenie, ktoré budú môcť neskôr nejak skutočne využiť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chocolate & Sunshine (@chocolateandsunshine) on

5. Svadobné dary

Pokiaľ chcete darovať novomanželom niečo, čo len tak o pár rokov nezapadne prachom, máme pre vás super tip! Darujte im niečo, čo naozaj využijú. Môže to byť napríklad kvalitný olivový olej, zmes korenín či domáce omáčky.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Original Gifts 🎄 (@original_gifts.am) on

4. Prirodzené svadby

Mnoho párov svoju svadbu skombinuje do posledného detailu. A práve to bude aj v roku 2019. Skombinovanie farieb, šiat a výzdoby aby to spolu hralo. Dosiahnete tak prirodzený výsledok.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luxe By Minihaha & co. (@luxebyminihaha) on

3. Kombinovanie farieb

Namiesto kombinovania dvoch či troch farieb, rok 2019 so sebou prináša celú škálu farieb. Nemusíte sa držať len viacerých odtieňov jednej farby. Skúste kombinovať viacero druhov. Nebojte sa aj studených farieb, ktoré sa hodia na jesenné a zimné svadby.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by mabel m florals (@mabelmflorals) on

2. Minimalizmus

Rok 2019 môžeme v oblasti svadieb nazvať minimalistickým. Bude sa to týkať doslova všetkého od svadobných šiat cez výzdobu až po svadobnú tortu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Green Wedding Shoes / Jen (@greenweddingshoes) on

1. Udržateľnosť

Zamerajte sa na kvety. Namiesto obrovských kytíc môžete na stoly dať zopár čerstvých kvetov. Opäť sa zamerajte na minimalizmus. Takisto nevesta môže zvoliť menšiu kyticu, ktorá bude vyzerať rovnako dobre.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by unique & handcrafted (@unique_and_handcrafted) on

Každá žena má však svoju svadbu vysnívanú už odmalička a preto nie vždy sa dá riadiť aktuálnymi trendmi zo sveta svadieb. Treba však nechať možnostiam dvere otvorené a spraviť si dokonalý deň ešte dokonalejším.

Pozri aj: Začnite rok 2019 s čistým štítom. Toto je 8 vecí, ktorých by ste sa mali zbaviť hneď na začiatku

Gabriela, thisisinsider.com

Najnovšie články