20+ detských mien, ktoré majú do najbližších piatich rokov zaniknúť. Bábätká, ktoré ich majú, budete hľadať ťažko

Kristína Hagarová

Foto: pexels

Detské mená sú veľmi ošemetné a to, čo sa páči niekomu inému, sa ešte nemusí páčiť vám. Niektoré sú však populárnejšie oveľa viac ako iné. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Tyla, najnovšia štúdia zverejnila približne 40 dievčenských a chlapčenských mien, ktoré do pár rokov pravdepodobne zaniknú. Samozrejme, neznamená to, že sa už takto nikdy nikto nebude volať. Očakáva sa však, že už v roku 2023 počet bábätiek s týmito menami výrazne klesne.

Slovenské mená, ktoré zanikajú

V jednom z našich článkov sme vás informovali o slovenských menách, ktoré už nájdete medzi bábätkami len veľmi ťažko. Sú to napríklad Vratko, Silvester, Miloslav, Václav, Gejza, Vladislav, Bohuš, Oto, Radomír, Sergej, Vratislav a Vasil.

Čo sa týka ženských mien, menej rozšírené mená sú Silvia, Annamária, Marianna, Paula, MArcela, Stanislava, Viera, Táňa aj Marta. Takmer pred úplným „vyhynutím“ sú mená ako Ružena, Jozefína, Božena, Nora, Ľubomíra, Jarmila, Juliána, Milota, Eleonóra a Milica.

Foto: pixabay

Zaujímavé a málo používané mená

Podľa výskumu Pregnacare od Vitabiotics existuje celý rad mien pre chlapcov a dievčatá, ktoré upadajú do zabudnutia a sú tam aj také, ktoré by ste možno nečakali. Samozrejme, v tomto prieskume sú hlavne zahraničné mená.

Foto: Pixabay

Chlapčenské mená

Alexandro, Billie, Brad, Braydan, Brent, Chandler, Darnell, Drake, Edmond, Elbert, Elija, Finch, Finneas, Fitzgerald, Frazier, Greg, Harrie, Izac, Jamiel, Kegan, Kennie, Kristopher, Lamar, Larenzo, Neville, Nial, Philipp, Raymon/Ramon, Remie, Rhiley, Rhuben/Reuban, Roderick, Stevie, Stone, Tyreese, Walt, Wes, Wiley, Yusif, Zachery

Foto: pixabay

Dievčenské mená

Averly, Brydie, Carolyn, Cecile, Cheryl, Cheyanne, Christie, Collette, Debra, Delphina, Evaleigh, Flossie, Georgette, Gladys, Hally, Harpreet, Jackie, Jules, Julianne, Junie, Justina, Kenzi, Lilliah, Loxley, Luanna, Meryl, Norina, Olivin, Paignton, Peggie, Perl, Pixi, Ryley, Sharlene, Shelly/Shelley, Shyanne
Sigrid, Tammy, Teigen, Tessie

Medzi najobľúbenejšie mená v zahraničí momentálne patrí Noah pre chlapca a Olivia pre dievča.