7 šikovných trikov, ako rozoznať „fake“ kozmetické produkty. S týmito radami vás už obchodníci nikdy neoklamú

Lucia Mužlová

brightside.me

Nie je žiadnym tajomstvom, že high-end drahé známe značky sú často falzifikátmi. Ak sa to už náhodou stalo aj vám, určite vás to nahnevalo, ale aj prekvapilo. Nielenže ste za kozmetiku zaplatili veľa peňazí, môže vám ešte aj ublížiť. Aby sa predišlo rôznym podvodom, pripravili sme pre vás tento a ďalšie podobné články, ktoré ste už mohli čítať. Vďaka týmto radám sa vo vašej zbierke už nebude nachádzať snáď ani jeden falzifikát.

Článok pokračuje pod videom ↓

Určite nezabudnite ani na článok o tom, ako spoznať fejkové kabelky a vyhnúť sa tak kúpe falzifikátu.

Kupujte kozmetiku iba u autorizovaných predajcov

kozmetikafake1
pixabay.com

Ak keď sa toto môže zdať ako rada, ktorá je zrejmá, v skutočnosti stojí za zamyslenie. Možno vás to prekvapí, ale aj veľké obchodné reťazce môžu predávať fejky. Aby ste predišli nepríjemnému prekvapeniu, navštívte internet a skontrolujte si predajcov, ktorí môžu danú značku predávať.

Všetci dobre vieme, že značky sú dosť drahé. Niekedy aj predajcovia predávajú výrobky za zníženú cenu. Ak je zľava až príliš veľká, niečo nie je v poriadku. Autentické kozmetické výrobky nikdy nebudú predávané so zľavou povedzme 80%. Bohužiaľ, ani vysoká cena nie je zárukou vysokej kvality. Vždy požiadajte predajcu, aby vám ukázal certifikát kvality. Ak odmietnu, je isté, že sa jedná o falzifikáty.

Dávajte si pozor na balenie

kozmetikafake2
hippopotamuslee.com

Niektoré falzifikáty majú také strašné obaly, že si ich len ťažko zameníte s originálom. Potom sú tu také, ktoré je oveľa ťažšie rozpoznať. Riešením je si produkt porovnať s obrázkom na internete. Aj tá najmenšia nezhoda, či už typ alebo farba písma, veľkosť balenia alebo hmotnosť produktu, toto všetko je známkou falošnosti.

Skontrolujte čiarový kód, sériové číslo a informácie o výrobe

kozmetikafake3
ebay.co.uk/kosmetista.ru

V prípade, že je výrobok falzifikát, prvé dve alebo tri číslice nemusia zodpovedať krajine pôvodu. Častokrát chýba celé sériové číslo. Vždy si skontrolujte, či sa sériové číslo zhoduje s číslom na krabici. Originálne produkty majú na sebe tiež uvedené zloženie, a to rovno v niekoľkých jazykoch. V prípade, že má produkt na sebe len veľmi málo informácií, jedná sa zrejme o falzifikát.

Skontrolujte odtiene výrobku

kozmetikafake4
dollupmari.com/lolalovessparkles

Falošné očné tiene, rôznofarebné rúže, púdre, či make-upy, majú často úplne iné odtiene. Vždy si odtiene a farby overujte na internetových stránkach, prípadne si ich najskôr otestujte.

Ďalšie tri triky nájdete na druhej strane článku…

Najnovšie články