8-ročný chlapček umieral na ochorenie pečene. Sestrička v nemocnici nakoniec urobila najdôležitejšie rozhodnutie

Monika Miková

Foto: Facebook (James Auten)

Keď sa povie čakanie, každý z nás si vybaví dlhý rad pri pokladni alebo na pošte. Čakanie ľudí znervózňuje a je nepríjemné. Čo však majú povedať pacienti, ktorí napríklad čakajú na operáciu, zákrok alebo nebodaj na darcu orgánov? Takéto čakanie ovplyvní vás, no aj vašu rodinu. Situácia je o to horšia, ak ide o malé dieťa.

Článok pokračuje pod videom ↓

Denník New York Post priniesol príbeh o chlapcovi, ktorý našťastie dlho čakať nemusel. Pomoc prišla od osoby, od ktorej by to nečakal.

Gepostet von Cami Loritz am Mittwoch, 4. September 2019

V apríli tohto roku bol 8-ročný Brayden Auten prijatý do Detskej nemocnice Milwaukee v štáte Wisconsin ako čakateľ na transplantáciu pečene. Podobná operácia ale aj život pred ňou sú finančne ale aj psychicky veľmi náročné. Chlapcov stav sa navyše začal v priebehu dvoch mesiacov rapídne zhoršovať.

Rodičia malého pacienta, Ruth a James Autenovci boli zúfalí. Ich synček potreboval čiastočnú transplantáciu pečene a zatiaľ len čakali. Robili čo sa dalo, ale ani po online prosbách a zdieľaniach nemohli nájsť zhodu pre chlapca. „Bolo to pre nás zničujúce, nemôcť nič urobiť a len sledovať ako slabne,“ vyjadrili sa manželia Autenovci pre denník New York Post.

Nečakaný zázrak

Koncom mája malého pacienta i rodičov čakalo veľké prekvapenie. Našiel sa anonymný darca. Pre rodinu to znamenalo obrovskú nádej a vďaku, že ich syn bude môcť žiť plnohodnotný život a zdieľať ho s rodinou a kamarátmi. Ich modlitby boli vypočuté.

Netrvalo ani týždeň a malému pacientovi sa darilo lepšie. Anonymný darca bol však bližšie ako si myslel. Zdravotná sestrička, ktorá sa denne starala o Braydena prelomila svoje tajomstvo, ona bola neznámou darkyňou pečene.

https://www.wbay.com/content/news/Wrightstown-Boy-Receives-Miracle-Gift-559180231.html

Gepostet von Cami Loritz am Mittwoch, 4. September 2019

Gepostet von Cami Loritz am Mittwoch, 4. September 2019

Otec chlapca napísal poďakovanie aj na sociálnu sieť Facebook. „Dnes môj syn stretne svojho záchrancu! Ďakujeme ti Cami Loritz za záchranu jeho života a dar času, zároveň ukončenie toľkej bolesti pre nášho malého chlapca. Si skutočným anjelom.“

Malý bojovník bol po mesiaci rekonvalescencie prepustený do domácej liečby. Darí sa mu skvele a dnes už navštevuje základnú školu spolu so svojimi rovesníkmi. Príbeh týchto dvoch hrdinov je príkladom toho, že sociálne siete nie sú vždy len na škodu a stratou času.

Najnovšie články