Dávky viazané na predsunutú valorizáciu pomoci v hmotnej núdzi sa zvyšujú. Dostanete ich už v novembri

TASR

Foto: pixabay.com

Novela zákona o pomoci v hmotnej núdzi priniesla predsunutú valorizáciu súm pomoci v hmotnej núdzi. Dávky, ktoré sú na ňu naviazané, sa mali zvýšiť od 1. januára 2024, no zvyšujú sa od 1. októbra tohto roka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Cieľom je pomôcť adresne najodkázanejším skupinám obyvateľstva na zmiernenie nepriaznivých následkov rastúcej inflácie. Vo štvrtok na to upozornilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR. Zvýšené sumy pomoci dostanú príjemcovia vyplatené v novembri 2023. Dávka v hmotnej núdzi, ochranný príspevok, aktivačný príspevok, príspevok na nezaopatrené dieťa a príspevok na bývanie sa zvýšili opatrením MPSVR o úprave súm pomoci v hmotnej núdzi.

Foto: Pexels

„Cieľom predsunutej valorizácie je zabezpečiť pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu, základné vybavenie a potreby pre dieťa z dôvodu rastúcej miery inflácie, ktorá je spôsobená ekonomickými dôsledkami pandémie COVID-19 či vojnovým konfliktom na Ukrajine,“ priblížil rezort práce s tým, že sa tak snaží o adresnejšie, efektívnejšie a administratívne menej náročné poskytovanie pomoci osobám, ktoré sú na ňu odkázané.

Ktoré príspevky sa zvyšujú?

Najnovšie články