Milé dámy, toto naozaj nie. Módny kritik poukázal na trendy, ktoré túto jeseň a zimu absolútne nie sú v móde

Gabriela Kinčoková

Jeseň je v plnom prúde a spolu s chladným počasím prichádza aj vrstvenie oblečenia.  Obchody doslova nestíhajú vyrábať nové kúsky podľa trendov, ktoré sú aktuálne. Jeseň hrá všetkými farbami a je teda veľmi dôležité, aby aj váš šatník ladil v tomto štýle. Avšak pozor! Sú aj kúsky oblečenia, ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť alebo inak povedané „všetkého veľa škodí“. Máme pre vás pár tipov na to, čo by ste mali túto jeseň zo svojho šatníka vyhodiť a pár tipov, s ktorými zažiarite.

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Nadmerne veľké šále

Veľké šále sú pre mnohé ženy veľmi pohodlné a dokážu naozaj pomôcť v chladnom počasí. V skutočnosti však majú jednu veľkú nevýhodu a to, že opticky pridávajú nejaké tie kilá navyše a to predsa nechce nikto. Najviac to vidieť v kombinácii spolu so skinny džínsami alebo krátkymi sukňami. Vtedy vzniká optický klam, kde hrudník a plecia pokryté šálom pôsobia veľmi mohutne a nohy útlo. Ako však tomu predísť? Najlepšou voľbou bude, ak tieto oversize šále vymeníte za nejaký pekný sveter, bundu alebo jednoduchšie šále, či šatky. V tomto prípade zostane pomer ideálny.

#2 Bledé nohavice

Skinny džínsy patria momentálne medzi najpopulárnejšie. Oblieka si ich čoraz viac a viac žien. Samozrejme každá žena má právo si ich obliecť, no je dôležité uvedomiť si farebnú kombináciu vzhľadom na typ postavy. Ak ženy s plnšími tvarmi chcú nosiť skinny džínsy , mali by uprednostniť tmavé farby ako sú čierna či modrá. Budete pôsobiť slušne, elegantne a tmavé farby vám môžu pomôcť skryť práve to, čo chcete aby ostalo skryté.

#3 Kvetinové výšivky

Určite bude veľa z vás s nami súhlasiť, že kvetín už bolo dosť! V posledných rokoch sme mohli vidieť tieto kvetinové vzory takmer na každom kuse oblečenia. Od zimných búnd, cez tričká až po spodné prádlo. Už aj mnoho módnych návrhárov je názoru, že je čas vystriedať kvetinové vzory za oveľa zaujímavejšie. Veď predsa existuje veľa textúr a farieb, ktoré by ste mohli použiť a budete vyzerať sviežo a originálne.

#4 Šatové zimné bundy

Áno istú dobu bol tento módny kúsok milý, ale aj tomu už svoje časy skončili. Nemôžeme však povedať, že nemá určité výhody. Dokáže vám spraviť naozaj pekný pás tým, že sa v páse zužuje opaskom. Tieto bundy však vôbec nie sú univerzálne a je veľmi ťažké ich s niečím skombinovať. Narozdiel od tohto štýlu by ste mali prejsť ku kabátom rovného strihu. Tieto kabáty z vás spravia elegantnú ženu. Budete pôsobiť sebavedomo a na úrovni. Môžete ich kombinovať či už so sukňami alebo s džínsami vždy budú vyzerať dobre.

#5 Dlhé chlpaté vesty

https://www.instagram.com/p/BDqHNcBvdA2/

Ďalší kúsok, ktorý stratil svoju hodnotu minulú jeseň. Pôsobí veľmi lacno a v spojení so zlým celkovým outfitom môže spôsobiť ešte viac problémov. A tiež nepatrí medzi veľmi univerzálne kúsky a je veľmi ťažké ju s niečím skombinovať. Lepšou voľbou pre vás bude určite napríklad štýlová kožená bunda alebo kabát, či blejzer alebo sako. Budú pôsobiť slušne a nie lacno. Pri výbere koženky si však dajte pozor na správnu veľkosť a strih.

#6 Veľké kúsky oblečenia s leopardím vzorom

Mnoho ľudí je odporcom takýchto zvieracích vzorov. Ak to veľmi preženiete, môže to pôsobiť vulgárne a lacno. Aj takýto vzor je v móde akceptovaný, avšak len do určitej miery. Tenisky, mini sukne, blúzky alebo iné doplnky pôsobia vhodne. Avšak také kabáty, legíny či obrovské sukne môžu vyzerať veľmi vulgárne. Preto práve v tomto prípade sa hovorí, že všetkého veľa škodí.

#7 Sieťkované silonky

Sieťkované silonky kedysi pôsobili veľmi zvodne. Dnes sú však mnohým ľuďom na smiech a už vôbec nepôsobia tak tajomne a dôstojne. Posledný rok bolo veľkým trendom si dať takéto silonky pod roztrhané rifle a dúfať, že si ich všimne čo najviac ľudí. No bohužiaľ aj toto už dávno vyšlo z módy. Odporúčame aby ste sa opäť vrátili k pôvodným farbám a vhodným veľkostiam.

#8 Nohavice s pruhom

Tak rýchlo ako tento trend prišiel je čas aby aj odišiel. Existuje mnoho iných typov džínsov a nohavíc, ktoré spravia vašu postavu krajšiu. Samozrejme ak nechcete vyzerať ako každá žena je načase si povedať dosť a obliecť sa originálne. Preto odporúčame džínsy v pôvodných farbách a strihoch.

#9 Džínsy so zipsom vzadu

V podstate tie džínsy nie sú až taká katastrofa tejto jesene. Mnoho žien ich veľmi rado nosí hlavne kvôli tomu, že vytvárajú pekné pozadie. Avšak opäť treba dať pozor na proporcie a tvar pozadia. Dokážu narobiť veľké problémy ak si ich vyberie žena so zlou postavou. Musíme ale uznať, že v našich zemepisných šírkach sme sa s takýmto kúskom ešte nestretli.

Nikomu nemôžeme a ani nechceme hovoriť čo by mal nosiť je to na každého rozhodnutí. Nech každý nosí to, v čom sa cíti pohodlne a čo sa mu páči. Veď to je predsa dôležité cítiť sa dobre.

Pozri aj: Na Instagrame zverejnil milú novinku. Známy spevák sa čoskoro stane otcom

Gabriela, adme

Najnovšie články