Adele schudla takmer 50 kilogramov. Jej trénerka prezradila, ktorú diétu prísne dodržiava

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (cagoodis/adele)

Mnohí ľudia zostali šokovaní, keď Adele zverejnila fotografiu, na ktorej priam neuveriteľne schudla. Niektorí ľudia hovorili, že už ani nevyzerá ako ona, no väčšinou sa všetci zhodli na tom, že jej to naozaj pristane.

Ako sme vás už informovali v inom článku, Adele schudla viac ako 44 kilogramov. Počas života v Londýne osobný tréner Adele povedal, že to s ňou nebolo vôbec jednoduché, lebo nemala čas na cvičenie a zároveň ho ani veľmi neobľubovala. Ako však uvádza portál Fox Bussiness, hlavnou zložkou jej zmeny je jednoznačne strava.

Diéta, vďaka ktorej Adele schudla

Adele si mala okrem iného najať osobnú trénerku aj v Los Angeles, ktorá jej odporúčala sirtuínovú diétu. Je to akýsi režim konzumácie potravín, ktoré sú bohaté na sirtuínu, čo je skupina proteínov. Obsahujú ich konkrétne potraviny, o ktorých sa hovorí, že zvyšujú metabolizmus a podporujú spaľovanie. Práve osobná trénerka Adele, Camila Goodis, pripísala väčšinu toho, ako vyzerá Adele teraz, práve tejto diéte. „Deväťdesiat percent je to strava a samozrejme, pomohlo aj cvičenie.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ADELE (@adelesp) on

Neobľubuje cvičenie

„Robili sme pilates, nič namáhavé. Všetko bolo veľmi jemné, lebo nie je veľkou fanúšičkou cvičenia. Ja verím, že keď zmenila spôsob, ako jedla a zbavila sa množstva spracovaných potravín a jedla len tie čisté, bohaté na bielkoviny a ovocie, pomohlo to k jej zmene. Samozrejme, konzumovala menej kalórií a spaľovala viac,“ povedala Camila.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ADELE (@adelesp) on

Čo môžete jesť?

Camila je fitness trénerka, ktorá si účtuje až 280 dolárov za hodinu a používa kombináciu pilates a silových cvičení. Speváčka však venovala svoju energiu hlave diéte, ktorá sa v roku 2019 stala najvyhľadávanejšou vo vyhľadávači Google. Čo teda táto diéta konkrétne obsahuje? Hlavne sóju, pohánku, čučoriedky, vlašské orechy, horkú čokoládu a vo všeobecnosti potraviny, ktoré zvyšujú hladinu bielkovín v tele. V tejto diéte je dokonca možné aj piť víno.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Camila Goodis (@cagoodis),

Pri znížení príjmu kalórií schudnete tak či tak

Portál Healthline vysvetľuje, že táto diéta obsahuje potraviny, ktoré majú schopnosť urýchliť metabolizmus a zvýšiť tak schopnosť spaľovania. Ľudia, ktorí sa držia tejto diéty, pijú zelené džúsy a majú jedno jedlo na báze „sirtfood“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele) on

Počas prvých dní konzumujú len 1 000 kalórií denne. Zahrňuje to napríklad džúsy, ktoré sú vyrobené zo zeleru, petržlenu, zeleného čaju, citrónu a kelu. Odborníci na výživu a dietológovia však tvrdia, že takéto dodržiavanie stravy bez cvičenia z dlhodobého hľadiska nie je udržateľné a taktiež je to nevhodné aj zo zdravotného hľadiska. Obmedzenie kalórií podľa nich vždy spôsobí, že schudnete a nezáleží na tom, čo konkrétne jete, takže to nie je strava, ktorá sa dá udržiavať z dlhodobého hľadiska.

Čo hovoríte na takúto diétu?

Najnovšie články