Ako dieťa ju uniesli a vychovávali ju opice. Dnes je z nej mama a manželka, ktorá šokuje svet svojím príbehom

Dana Kleinová

Foto: Profimedia / Pexels

Jedného dňa prerušili zvuky pralesa výstražné zvuky opíc, ktoré varovali pred nebezpečenstvom, ako to opísala Marina vo svojej knihe. „Ako som sa na to pozerala, uvedomila som si, že lovecké siete slúžili na chytanie a kradnutie akýchkoľvek tvorov, ktoré sa im páčili,“ vysvetlila Marina. V tomto prípade to bola práve ona, koho vzali, no nedá sa to nazvať záchranou.

Marina prezradila, že lovci ju vzali do bordelu v Cucuta a že sa neskôr stala dieťaťom ulice, kým si nakoniec našla zamestnanie ako slúžka.

Nová nádej na život

V neskorom tínedžerskom veku Marina pracovala v hlavnom meste Bogota. Rodinu, u ktorej bola zamestnaná, sprevádzala na výlete do Spojeného kráľovstva, a ten jej zmenil život, keďže emigrovali. V roku 1978 strávili šesť mesiacov v Bradforde, kde sa Marina zoznámila a zamilovala do Johna Chapmana, organistu v evanjelickom kostole, kam chodievala.

Páru sa narodili dve dcéry, teraz už 40-ročná Vanessa a 43-ročná Joanna a Marina sa stala ženou v domácnosti. Pár stále žije v trojizbovom byte v Allertone, na predmestí Bradfordu. Pre Marinu však nebolo jednoduché prispôsobiť sa novému životu, pretože bola nútená znova sa naučiť všetko, čo iní ľudia ovládajú od detstva – od správneho obliekania až po jedenie príborom.

Foto: Profimedia

Niektoré zvyky jej ostali

Neprispôsobila sa však úplne. Jej dcéra Vanessa si doteraz spomína, ako videla svoju mamu hojdať sa na strome, keď ju prišla vyzdvihnúť zo školy. Zvyčajne na ňu pískala a kývala zo stromu, na ktorý vyliezla. „Vedela som, že iné mamy to nerobia,“ spomína Vanessa a dodala: „Ale to bola jednoducho mama. Moja hravá mama.“

„Milovala byť vonku, vytvárala prekážkové dráhy v zadnej záhrade, vydávala opičie zvuky, liezla po stromoch. Našimi domácimi miláčikmi boli zvieratá, ktoré nám chytila mama – mali sme pár divokých králikov, ktoré nakoniec utiekli, a čajku,“ opísala jej mladšia dcéra svoje detstvo.

Keď Marinina kniha vyšla, stretla sa so skepticizmom. Niektorí tvrdili, že si to vymyslela a iní zas, že jej mozog vytvoril falošné spomienky v dôsledku traumy z detstva. Ale Vanessa je presvedčená, že to všetko je pravda. Vysvetlila: „Urobili sa rôzne testy, aby sa zistilo, či moja mama skutočne bola v džungli, pretože veľa ľudí je zjavne skeptických. Aj ja by som bola, keby to nebola moja mama. Zistili však, že mama má v krvi driemajúce zvláštne choroby z džungle, ktoré by nemohla mať, keby jej príbeh nebol pravdivý.“

Najnovšie články