Neustálym hádkam medzi mnou a manželom je koniec. Toto zachránilo moje manželstvo pred rozvodom!

Banana

Človek má prirodzenú potrebu nájsť svoju spriaznenú dušu alebo chýbajúcu polovicu, nech už to nazveme akokoľvek. Prvé pocity zamilovanosti ale po čase vystrieda vytriezvenie a nie všetko, čo bolo ružové, sa tak javí i neskôr. Ako byť vo vzťahu dobrým partnerom, ktorý je pre toho druhého oporou, povzbudením a človekom, ktorý je mu najbližší? Nie vždy je to ľahké a často na to i zabúdame. Nasledujúce rady sú pomocou pre všetkých, ktorým to v partnerstve tak trochu škrípe.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Ak nám na vzťahu záleží a svoju polovičku skutočne milujeme, snažíme sa o čo najlepšie fungovanie takéhoto zväzku. Nie vždy je to jednoduché, a aj napriek nášmu úsiliu nám možno unikajú podstatné veci, ktoré partner potrebuje.

Možno s partnerom len nehovoríme rovnakým jazykom – my potrebujeme cítiť dotyky, on zase počuť slová. Každý vníma prejavy náklonnosti a lásky inak, kvôli čomu preferujeme rôzne spôsoby vyznania citov. Naučme sa preto byť zhovievaví a nezabúdať na nič z toho, čo by malo v šťastnom partnerskom vzťahu mať svoje miesto.

Dotyky

pixabay.com

Lásku dokážeme doslova vnímať i cez kožu a haptický moment je pre nás veľmi dôležitý. Aj keď sa väčšinou rady maznajú najmä ženy, neznamená to, že takúto formu náklonnosti nemáte vyjadrovať i partnerovi. Objatia, dotyky, hladenie, bozky i obyčajné držanie sa za ruku pri prechádzke je dôležité. Naše nervové zakončenia to priam vyburcuje a my takéto momenty vnímame veľmi pozitívne. Nebojte sa s partnerom hovoriť o jeho intímnych želaniach, možno zbožňuje škrabkanie alebo hladenie po chrbte. Vyjadrujete si tak navzájom blízkosť a predostriete svoje city. Partnera nikdy neodtláčajte a nevyhýbajte sa jeho dotykom.

Venujte svoj čas

pixabay.com

Je samozrejmé, že k životu potrebujeme i peniaze a čas strávený ich zarábaním niekedy pokryje väčšinu dňa. Nemôžete ale partnera neustále odsúvať na druhú koľaj. Aj keď sa mu snažíte vysvetliť, že to robíte pre rodinu a vaše spoločné blaho, váš partner môže mať na to iný názor. Pre niekoho je najdôležitejší čas strávený s milovanou osobou a žiadne peniaze, dovolenky a perfektne vybavená domácnosť to nemôže nahradiť. Ak ukážete partnerovi, že je na prvom mieste a nič pre vás nie je dôležitejšie ako on, bude to pre neho obrovské gesto lásky. Snažte sa urobiť si spoločný výlet, venujte si hodinku na prechádzku alebo zájdite na romantickú večeru vo dvojici. Nezáleží na tom, koľko rokov ste spolu, láska z vás srší neustále, potrebujete jej dať voľný priechod.

Podpora

pixabay.com

Aj keď chcete byť silná, sebavedomá a sebestačná žena, ktorá vie zvládnuť množstvo vecí, podpora partnera je vždy potrebná. Tento fakt je často problémom najmä u mužov, ktorí sa prirodzene chcú o rodinu postarať. Mužské ego rastie s každým vyriešeným problémom, ochranou rodiny a zabezpečenia jej chodu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je váš partner silný chlap, ktorý nikdy neprizná svoje slabiny. Pravou je, že i muži potrebujú počuť vaše povzbudenie, vašu radosť z toho, pre čo sa rozhodli alebo ubezpečenie, že všetko zvládnu. Vyhnite sa kritike, ponižovaniu alebo výsmechu pri partnerovom nezdare. Venujte mu uznanie aj za maličkosti a dajte mu pocítiť, že ste tu vždy pre neho.

Podajte pomocnú ruku

pixabay.com

Či už je to muž alebo žena, každý potrebuje cítiť záchrannú loď po svojom boku. Vieme byť silní a sebestační, no chceme mať istotu v prípade, že veci nepôjdu tak, ako sme si plánovali. Rozprávajte sa s partnerom o vašich povinnostiach a spravodlivo si ich rozdeľte. Je pekné tomu druhému pomôcť i s maličkosťami. Ak vidíte, že sa partnet cíti zle a niečo nezvláda, nevysmievajte sa a nebagatelizujte jeho problémy. Tváriť sa, že o nič nejde a všetci naokolo to majú stokrát horšie, niekedy nie je najlepšou taktikou. Partner by mohol mať dojem, že ho považujete za slabocha a všetky povinnosti sú len na jeho pleciach. Ak toho máme veľa, často sa necítime v úplnej psychickej pohode a môžeme byť podráždení alebo mať sklony k plaču i z najmenších detailov. Takto zraniteľný človek nechce počuť, že je padavka a o nič nejde. Nechce vidieť váš nezáujem a desať príkladov ľudí, ktorí sú na tom horšie. Aj malá pomoc a ubezpečenie, že sa všetko vyrieši, je niekedy skutočným balzamom na dušu.

Darček vždy poteší

pixabay.com

Nehovoríme o drahých dovolenkách a športových autách. Reč je i o malých pozornostiach. Niektorí ľudia sú jednoducho nastavení tak, že i najmenší darček vnímajú ako obrovský prejav lásky a robí ich to nesmierne šťastnými. Dať niekomu obľúbenú čokoládu, ktorú ste kúpili cestou z práce, lebo myslíte na svoju polovičku, je veľmi pekné. Darčeky dokonca môžete i vyrobiť alebo sa pokúsiť darovať niečo nehmotné, ako napríklad spoločný zážitok. Nečakajte na narodeniny a Vianoce a venujte niečo partnerovi i vo všedný deň. Aj prekvapenie vo forme večere je pre nikoho prejavom vašej neskonalej lásky. Ľudia chcú jednoducho vidieť, že im niekto venuje svoje myšlienky a čas.

Týchto päť tipov by sme mohli považovať za rôzne prejavy alebo cesty, akými sa dá prejavovať láska. Každý z nás niektorý z týchto tipov vníma najintenzívnejšie a podvedome sa domnieva, že na ne najviac reaguje i partner. To ale nemusí byť pravda a my sa potom dostávame do situácie, kedy si myslíme, že nám partner našu lásku neopätuje. Ak nás ako ženu najviac poteší prekvapenie, ktoré nám partner prichystal, snažíme sa mu takto prejavovať lásku aj my. Partner to možno nevníma tak citlivo a je zameraný skôr na slovné prejavy a vyjadrenie podpory. Snažte sa navzájom pozorovať a zistiť, z čoho má partner najväčšiu radosť. Len takto sa naučíte hovoriť jeho jazykom lásky a váš vzťah môže byť harmonický.

Pozri aj: Môže sa aj hodiť o zem! Toto všetko má vojvodkyňa Kate jednoducho prísne zakázané

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

Najnovšie články