Novomanželia šokovali svadobných hostí. Po hostine vystavili faktúru každému, kto neprišiel

Nikoleta Kottešová

Foto: pixabay.com

Každý vie, že svadby sú drahá záležitosť. Keď vezmete do úvahy veľké veci, ako sú šaty, prstene a torta, náklady sa často vyšplhajú do tisícov – a to ešte predtým, ako vôbec rozpošlete pozvánky na svadbu.

Článok pokračuje pod videom ↓

A keďže väčšina reštaurácii zvyčajne účtuje za osobu alebo tanier, páry musia dôkladne zvážiť, koho pozvú na svoju svadbu, pretože za každú osobu, ktorú pozvú, zaplatia stanovený poplatok. Takže keď prišlo k tomu, že sa niektorí z blízkych jedného páru nedostavili na ich veľký deň, novomanželia vzali veci do vlastných rúk a vymysleli spôsob, ako sa vysporiadať s takýmito hosťami – no bez úspechu, napísal portál Tyla.

Chceli aby za večeru zaplatili

Dedra a Doug Simmons, pochádzajúci z Chicaga, odleteli na Jamajku na svadbu svojich snov, kde museli vopred zaplatiť za všetkých svojich hostí, ktorí potvrdili účasť. Keď však nastal deň obradu, osem zo 109 pozvaných sa nedostavilo – a dokonca ani nedali vedieť, že neprídu. Aj keď boli možno právom naštvaní, to, čo sa stalo potom, vyvolalo určitú kontroverziu, keď Simmons zdieľal faktúru na 240 dolárov adresovanú tým, ktorí sa neobjavili. Doug pre New York Post povedal: „Nikto mi nepovedal ani mi neposlal SMS: Hej, neprídeme.“

Foto: pixabay

„Ak mi povieš, že neprídeš, chápal by som to – ale nepovedať mi nič, a potom ma nechať za teba zaplatiť?“ A hoci sa neskôr zhodli, že ich činy boli trochu malicherné, trvali na svojom a síce, že nešlo o peniaze, išlo o princíp. Po prečítaní príbehu niektorí ľudia tvrdili, že mohlo dôjsť k núdzovej situácii alebo nehode, ktorá zabránila hosťom prísť.

Ľudia mali rôzne názory

Jeden napísal: „Z návštevy svadby sa stáva obchodná transakcia. Dodám však, že ak hostitelia jasne vyjadrili konečný termín a hostia to zrušili bez dôvodu“ Ďalší povedal: „Chápem ťa, ale nie som v tom s tebou. Nemali ste nikoho faktúrovať.“ Našťastie Doug v skutočnosti účet neodoslal, iba zazdieľal jeho kópiu na Facebooku, čo stačilo na to, aby sa niektorí hostia po zhliadnutí jeho príspevku ospravedlnili.

Foto: pexels

Dramatický spôsob, ako začať novomanželský život. Nech sa na to pozriete z akéhokoľvek uhla, môže to byť varovaním pre nadchádzajúcu svadobnú sezónu – buďte zodpovedný, keď niekomu potvrdíte účasť, alebo čeľte následkom.