Cestujúca vo vlaku odmietla prepustiť miesto v prvej triede staršej žene: Za toto si vyslúžila pochvalu

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Cestujúcu vo vlaku pochválili po tom, čo sa odmietla vzdať svojho miesta v prvej triede v prospech staršej ženy. Tá na ňu bola dosť hrubá.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval Ladbible, jedna žena sa na Reddite podelila so svojím príbehom, aby vysvetlila, čo sa stalo na 7-hodinovej ceste vlakom z Londýna do Aberdeenu, pričom vysvetlila, že si rezervovala miesto vopred.

Odmietla žene prepustiť miesto

„Počas sedemhodinovej cesty som sa rozhodla, že si rezervujem miesto v prvej triede v dostatočnom predstihu,“ vysvetlila. Dodala tiež, že si drahšie miesto zaplatila, pretože vedela, že je to dlhá cesta a chcela využiť čas na prácu a mať pritom pohodlie. Dokonca si rezervovala náročky také miesto, aby vedľa nej nikto nesedel.

Konfrontovala ju však staršia cestujúca, ktorá jej povedala, aby jej miesto prepustila. Keď žena odmietla, povedala, že je staršia a potrebuje to viac. „Povedala som jej, že som si rezervovala miesto a aby sa o tom porozprávala s niektorým zo zamestnancov. Poukázala na to, že vlak je plný. Ospravedlnila som sa jej, ale povedala som jej, že sa určite nepohnem.“

Nevie, či urobila dobre

Nakoniec prišiel zamestnanec, ktorý jej vysvetlil, že má rezervovaný lístok, ale nie konkrétne miesto, takže nemôže niekomu zobrať to, ktoré si zarezervoval. Mladá žena si však nebola úplne istá, že urobila dobre, keď trvala na tom, že sa nepohne. Mnohí ľudia jej však dali za pravdu a povedali, že sa zachovala správne.

„Nie je vaša vina, že si niekto nevedel dopredu rezervovať miesto.“ „Zaplatili ste si prvú triedu, dali ste do toho nemalé peniaze, prečo by ste mali ísť niekam inam?“ Mnohí tiež upozornili na to, že staršia dáma si mohla taktiež rezervovať špeciálne miesto, takže si nemá čo vyčítať.