Dlho som mala pocit, že je v mojom dome zlá energia, ktorá ovplyvňovala celú moju rodinu. Potom som objavila jeden z týchto 9 známych polodrahokamov, ktoré sú jednoducho na všetko!

Monizz

Nie sú len dekoráciami do našich bytov alebo šperkami, ktoré nás majú skrášliť. Všetci máme aspoň jeden z nich doma, no málokto z nás vie, aké zázračné účinky nám ponúkajú. Vedeli ste, že kamene nie sú len mŕtve predmety? Liečivé účinky kameňov sú známe už od staroveku a nevytratili sa z nich ani príchodom pokročilej doby.

kamene1
sokolov.ru

Dodnes existuje obrovské množstvo jednotlivých druhov kameňa. Liečebné účinky, ktoré nám ponúkajú, sú naozaj neuveriteľné. Doma však musíte mať výlučne prírodný kameň. Žiadne napodobeniny ho nikdy nenahradia. Prečítajte si, ktoré kamene majú najväčšiu liečivú silu.

Achát

kamene2
takprosto.cc

Acháty sa líšia najmä farbou, pričom každá farebná skupina má určité vlastnosti. Ak trpíte zažívacími ochoreniami, pomôcť by vám mali vibrácie zo žltého achátu. Modrý achát zasa reaguje na problémy so štítnou žľazou. Ak žijete v oblasti, kde je silný elektrosmog, pre jeho zmiernenie a menší vplyv na vaše zdravie či spánok použite akýkoľvek druh achátu do priestoru vášho bytu. Určite však nezabudnite na spálňu a nájdite mu miesto, ktoré bude čo najbližšie k vašej hlave.

Akvamarín

kamene3
takprosto.cc

Akvamarín sa veľmi často odporúča pri vnútornom nepokoji a psychických problémoch. Pomáha udržiavať vnútornú rovnováhu a odbúrava negatívnu energiu. Na niektorých zahraničných klinikách ho dokonca nájdete aj na izbách pacientov. Takisto vám pomôže aj ak idete na dlhú stresujúcu cestu alebo ste pred náročnou životnou skúškou.

Tyrkys

kamene4
takprosto.cc

Jeden z najúžasnejších a najkrajších kameňov vôbec fascinuje odborníkov už celé stáročia. Okrem toho, že je krásny na pohľad, má aj veľa pozitívnych vlastností. Hovorí sa, že ľudia, ktorí dlhšiu dobu prežili s tyrkysom v bezprostrednej blízkosti, napríklad ho nosili na ruke alebo na krku ako šperk, choroba alebo zdravotné problémy k nim prichádzajú pomalšie. Keď majiteľ tyrkysu zomrie, kameň začne svoju energiu strácať a slabne. Akonáhle ho však začne opäť niekto používať, jeho sila ako aj liečivé vlastnosti budú obnovené.

Perly

kamene5
takprosto.cc

Už Avicenna sa zmienil o zázračných vlastnostiach perál. Perly sú vynikajúce pri očných ochoreniach, šedom zákale, ale aj pri hypertenzii, neurózach a tvorbe obličkových kameňov. Ak veríte v silu kameňov, potom by ste si mali perlu zaobstarať aj domov. Od dávna sa totiž považuje za elixír mladosti, pretože vraj predlžuje ľudský život. Jedna stará legenda hovorí, že sama Kleopatra pila každý večer víno, v ktorom mala uloženú perlu. Preto ostala tak dlho krásna a mladistvá.

Mačacie oko

kamene6
takprosto.cc

Tento kameň je v mnohých kultúrach považovaný za talizman. Svojich majiteľov chráni pred tzv. „zlým okom“, inak povedané pred urieknutím alebo energiou prenášanou neprajnými pohľadmi. V minulosti mu ľudia pripočítavali mnohé vlastnosti. Verili, že posilňuje rodinu a dokonca ju chráni pred cudzoložstvom. Dnes alternatívna medicína hovorí, že prikladať by si ich mali ľudia, ktorí trpia astmou, anémiou, vysokým krvným tlakom, neurózami ale aj záchvatmi kašľa.

Malachit

kamene7
takprosto.cc

V mnohých krajinách je malachit považovaný za kameň plodnosti. Má vynikajúce účinky na hormonálny systém a páry, ktoré sa pokúšajú o dieťatko, si ho dávajú do spálne. Okrem tohto však kameň dodáva svojim majiteľom životnú energiu. Nosiť by sa mal na dlhšej šnúrke a nemal by sa vystavovať svetlu, preto väčšinou visí skrytý pod oblečením. Svoje miesto by mal mať priamo na koži, ideálne v oblasti medzi prsiami a žalúdkom.

Nefrit

kamene8
takprosto.cc

Nefrit sa prekladá z gréčtiny a znamená „oblička“. Toto pomenovanie plne odráža hodnotu a liečivé účinky tohto kameňa. Ak máte problémy s obličkami, mali by ste nosiť nefrit v oblasti bedier. Znížite tak bolesť a obličkám pomôžete k zotaveniu. O kameni je tiež známe, že zvyšuje vitalitu, napomáha dlhovekosti a dobrému zdraviu. Červený nefrit je vynikajúci pri problémoch so srdcom a tráviacim systémom.

Jantár

kamene9
takprosto.cc

Alternatívna liečba pomocou jantáru spomaľuje rast nádorov, pretože práve oranžová farba má protirakovinové účinky. V niektorých východných krajinách dávajú ženy svojim manželom do daru náustok z jantáru. Dostávajú ich však len muži, ktorí fajčia. Veria, že jantár ich ochráni pred rakovinou, ktorú tento zlozvyk spôsobuje. Účinný je však aj pri bolestiach hlavy a problémoch so štítnou žľazou.

Jaspis

kamene10
takprosto.cc

Jeden z najpopulárnejších kameňov v Číne je považovaný za hlavného nosiča ženského jin. Symbolizuje ženskú krásu a vo všeobecnosti sa vo viacerých smeroch spája so ženami. Šperky z tohto kameňa pomáhajú liečiť ženské problémy, pri menštruácii nosia Číňanky červený jaspis. Pomáha zmierniť krvácanie a odstrániť bolesť.

Ak veríte v silu a prírodnú energiu kameňov, určite si niektorý zaobstarajte. Kamene nie sú žiadne šarlatánstvo, naopak, vznikli v samotnej prírode, čo im dáva silu, akej sa nevyrovná nič, čo je umelo vytvorené. Pri výbere kameňa dôverujte svojej intuícii. V Číne sú kamene veľmi uznávané, preto si Číňania po stáročia vedeli kamene aj vyberať. V prípade, že pri výbere kameňov sa vám niektorý z nich okamžite začne ohrievať v dlani, neváhajte ani minútu. Podobne ako zvieratá, aj kamene si neraz vyberajú svojich majiteľov okamžitou reakciou. Naopak, ak je kameň studený, vaše vibrácie spolu neladia a preto by ste sa mali poobzerať po inom kameni. Kamene prinášajú do domu harmóniu a vy si môžete viac uvedomovať silu prírody. Prospešné je to najmä dnes, kedy sa k prírode vraciame čoraz menej.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať