Do Európy prichádza výrazná zmena počasia: Čaká nás výdatné sneženie a silné lejaky

Kristína Hagarová

FOTO TASR - Pavol Zachar

Do Európy prichádza zmena počasia. V nasledujúcich hodinách udrie výrazné sneženie, ale aj búrky a lejaky. Mnohí sa môžu tešiť na poriadne veľa snehu. Na Slovensku sa však musíme pripraviť hlavne na lejak.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, k moci sa dostáva studený front spolu s tlakovou nížou. Po pokojnom počasí tak čaká Európu zmena. Alpy sa môžu pripraviť na výdatné sneženie, no nepriaznivé počasie čaká aj Slovensko. To zasiahne hlavne dážď.

Sneženie aj lejak

Búrky budú v piatok hlavne vo Francúzsku, v Taliansku, v Chorvátsku, v Slovinsku, ale popoludní hrozia aj v Rakúsku. Sprevádzať ich bude silný dážď. V Alpách bude zase výrazné sneženie, pričom hranica klesne na 1000 metrov nad morom. Sneh môže už v piatok dopoludnia spôsobiť problémy.

Sneženie by malo ustať až v piatok večer a do tej doby napadne aj viac ako 40 centimetrov snehu. Zhoršenie pocítime aj na Slovensku, kedy už v piatok dopoludnia začne výdatne pršať. Zrážky sa rozšíria aj smerom na východ, najviac však bude pršať práve na západnom Slovensku.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk