Donedávna to museli pripomínať aj nám. Orangutan všetkým ukazuje, ako by si mali umývať ruky

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Väčšina z nás to už dávno ovláda a niektorí sa naučili, ako si správne umývať ruky len s príchodom koronavírusu. Napriek tomu sa dá povedať, že teraz sme už všetci nastavení správne a ruky si umývame poriadne, tak ako to má byť.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

Základ už ovláda každý z nás. Ruky si musíte dôkladne umývať mydlom aspoň 20 sekúnd a pokiaľ túto možnosť nemáte, použite dezinfekčný gél na ruky. Ak však chcete vidieť presnejšiu ukážku toho, ako sa to robí, portál Bored Panda informoval o orangutanovi, ktorý to zvláda úplne bravúrne.

Ruky si umývala dlhšie ako 20 sekúnd

Centrum For Great Apes zverejnilo video, ktoré vás určite inšpiruje k starostlivosti o vašu osobnú hygienu. Orangutan, presnejšie samica orangutana Sandra, si na ňom umýva svoje ruky a zdá sa, že ju to aj celkom baví. Zvieratko si čistí celé ruky v mydlovej vode. „Určite si drhla ruky dlhšie ako 20 sekúnd. Dobrá práca, Sandra!“ napísali ku videu.

Inšpiruje mnohých ľudí

Neskôr začala dokonca čistiť aj svoje okolie a ľudia ju za to pochválili. Povedali, že je to úžasný príklad pre nás všetkých, ktorí si stále musia zapamätať, aby si umyli ruky. Sandra, orangutan s perfektnou osobnou hygienou, sa narodila v Rostock Zoologisher Garten v Nemecku.

Väčšinu času strávila v Buenos Aires, kde bola nútená žiť osamote a bez spoločnosti. Našťastie, neskôr jej boli pridelené lepšie životné podmienky a v centre je od novembra 2019 s ďalšími 22 orangutanmi. V januári oslávila 34 rokov a jej opatrovatelia jej pripravili narodeninovú oslavu.