Farba vašej kúpeľne má na vás väčší vplyv, ako ste si mysleli. Pozrite sa, čo o vás prezrádza tá vaša

Dana Kleinová

Foto: Pexels

To, aké farby vyberáme a používame na dekorovanie našich domácností, odráža oveľa viac vecí, než si myslíte. Napríklad, farba vašej kúpeľne ovplyvňuje vašu náladu a produktivitu. 

Ako informuje portál WallPanels, zatiaľ čo si ľudia volia farbu kúpeľní na základe svojho vkusu a štýlu, výber farieb má tiež vplyv na vytvorenie tej správnej nálady a pocitu. Farba má totiž schopnosť ovplyvniť nielen našu psychiku, ale aj produktivitu. V prípade kúpeľne tak môžete vytvoriť miesto na relax, alebo skôr len funkčnú miestnosť, ktorá vás donúti nezdržať sa v nej dlhšie, než potrebujete.

Foto: Pexels

Zvoľte farebné doplnky

Samozrejme, pri výbere farieb do kúpeľne by ste sa mali v prvom rade zamerať na to, či vám a vášmu životnému štýlu vyhovujú a či s nimi dokážete dlhodobo žiť. Trendy prichádzajú a odchádzajú a je zábavné experimentovať, ale často je lepšie používať neutrálne farby, ktoré doplníte rôznymi farebnými doplnkami. Môžete si napríklad zladiť uteráky, záves, či koberčeky a pridať do vašej kúpeľne ďalšiu farbu. Poďme sa teda pozrieť na to, čo jednotlivé farby znamenajú.

Použitie červenej farby ako doplnkovej, alebo aj na celé steny, môže mať stimulujúci účinok. V závislosti od použitého odtieňa a tónu často vyvoláva pocity tepla, motivácie a pohodlia.

Oranžová farba, ak sa použije ako dominantná farba v miestnosti, vytvára pocit dôvery, tepla a kreativity. Môže pôsobiť jasne a presvetlene, alebo tlmene a zemito v závislosti od zvoleného odtieňa a množstva, ktoré do miestnosti pridáte.

Pozitívna a veselá žltá farba vytvára pocity šťastia a živosti. Ak sa použije ako doplnková farba, môže podporovať kreativitu.

Ďalšie farby nájdete na druhej strane

Najnovšie články