Influencerka kvôli radikálnemu stravovaniu prišla o život. Desať rokov jedla len surové ovocie a zeleninu

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (rawveganfoodchef)

Desať rokov bola len na surovej zelenine, ovocí, šťavách a semiačkach. Zomrela influencerka Zhanna Samson, známa pod prezývkou Zhanna D’Art. Dôvodom jej úmrtia malo byť práve drastické stravovanie, pred ktorým ju varovala aj jej rodina.

Článok pokračuje pod videom ↓

39-ročná Zhanna bola pôvodom z Ruska a ako informuje portál 116.ru, bola 15 rokov na vegánskej strave. Začínala však tak, že si občas dala mliečne výrobky, ale aj ryby. Ako roky plynuli, jej stravovanie bolo veľmi radikálne a skončila tak, že konzumovala len surovú zeleninu, ovocie a šťavy. Aby toho nebolo málo, praktizovala aj pôst, kedy celé dni nič nejedla ani nepila.

Prestala piť vodu

Pred niekoľkými rokmi taktiež prestala piť vodu a nahradila ju ovocnými a zeleninovými šťavami. Na svojom instagrame mala 16-tisíc sledovateľov a v príspevkoch vyzerala stále chudšie a nezdravo. Jej priatelia a rodina ju varovali pred jej životným štýlom, no ona ich nepočúvala. Jej obed napríklad tvoril melón a mrkvová šťava.

Môže za to aj drastické stravovanie

Zhanna od 17 rokov cestovala po Ázii a zomrela pred niekoľkými týždňami v Malajzii. Teraz sa pozostalí snažia jej pozostatky dostať naspäť do Ruska. Hoci oficiálna príčina smrti ešte nie je známa, ako informujú TV Noviny, dôvodom má byť infekcia podobná cholere. Tú zhoršilo práve drastické stravovanie a vyčerpanosť organizmu.

Najnovšie články