Ivanka Trumpová je najnovšie terčom posmechu. Chcela sa zapojiť do debaty a takto sa strápnila pred svetovými lídrami

Hyriaková Kristína

Foto: archív TASR

Dcéra amerického prezidenta Ivanka Trump sa stala terčom posmechov. Ako uvádza The Guardian, stalo sa tak po tom, čo jej bola udelená prominentná úloha na summite G20, na ktorú však podľa mnohých nemá potrebnú kvalifikáciu. Na to sa však na sociálnych sieťach spustila vlna posmechu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dcéra Donalda Trumpa je zároveň senior poradkyňou Bieleho domu. Na sociálnych sieťach ju teraz ľudia pomocou úprav dosadzujú do fotografií historicky významných udalostí, ako je napríklad mierová konferencia na Yalte, kde sa stretli Churchill, Roosevelt a Stalin či prejav Martina Luthera Kinga.

Neúspešný pokus o rozhovor

Všetko to spôsobil summit krajín G20 v japonskej Osake, konkrétne video, na ktorom sa Ivanka Trump snaží neúspešne zapojiť do rozhovoru s britskou premiérkou Theresou Mayovou, kanadským premiérom Justinom Trudeauom, prezidentom Francúzska Emmanuelom Macronom a šéfkou Medzinárodného menového fondu Christine Lagarde.

Je dostatočne kvalifikovaná?

Keď v roku 2017 vymenoval Donald Trump svoju dcéru za senior poradkyňu, vyvolalo to rôzne reakcie, práve vzhľadom na to, že nemá potrebnú kvalifikáciu. Americký prezident sa vyjadril, že zvažoval aj to, že z nej urobí líderku World Bank, Svetovej banky, ale že je rodený diplomat a bola by skvelá aj v OSN. Ľudia si z nej teraz na upravených fotografiách uťahujú a zdieľajú ich pomocou heštegu #Unwantedivanka, teda nechcená Ivanka.

Najnovšie články