Jedných chytila za srdce, druhých pobúrila. Vianočná reklama vykresľuje Santa Clausa ako homosexuála, ľudí rozdelila na dva tábory

Kristína Hagarová

Reprofoto: Youtube (Posten)

Milovať môžeme, koho len chceme a bez ohľadu na pohlavie. Práve to chce komunikovať nórska vianočná reklama. Niektorí ľudia si však myslia, že to urobili veľmi nešťastným spôsobom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Unilad informoval o vianočnej reklame s názvom When Harry Met Santa (Keď Harry stretol Santu), ktorá ukazuje muža menom Harry, ktorý každý rok čaká na to, aby so Santa Clausom strávil niekoľko chvíľ počas Vianoc. Ich vzťah sa počas rokov vyvíja a Harry je pohltený osamelosťou, pretože na neho čaká 364 dní. Nakoniec Harry naberie odvahu a napíše, že všetko, čo si na Vianoce praje, je Santa.

Vianočná kampaň roka

Santa sa obráti na nórsku poštovú službu Posten Norge, aby mohol stráviť so svojím priateľom celý deň. Táto reklama bola vytvorená pri príležitosti 50 rokov od dekriminalizácie homosexuality v Nórsku. „V roku 2022 si Nórsko pripomína 50 rokov, odkedy môžeme milovať, koho chceme,“ hlási slogan na konci reklamy.

Kým mnohí ľudia reklamu oslavovali a povedali, že je to krásne zobrazenie posolstva, ktoré za tým je, niektorí si myslia, že je to už cez čiaru a zobrazenie homosexuálneho Santa Clausa nie je úplne šťastným riešením. Na druhej strane, na sociálnych sieťach sa objavili nádherné ohlasy o tom, že je to tá najkrajšia vianočná kampaň tohto roka.