Kráľovná sa po dlhšom čase objavila na verejnosti a ľudí prekvapil výber šiat. Tento detail okamžite zaujal

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Nie je to tak dávno, čo kráľovná Alžbeta prišla o svojho manžela, s ktorým bola viac než 70 rokov. Princ Philip zomrel vo veku 99 rokov a hoci kráľovná držala smútok, povinností sa vzdať nemieni.

Článok pokračuje pod videom ↓

Napriek tomu, že kráľovná Alžbeta prišla o lásku svojho života, vysoký vek a zdravotné problémy jej manžela ju určite pripravili na to, že to jedného dňa príde. Aj to je pravdepodobne dôvod, prečo dokáže vystupovať na verejnosti s úsmevom. Ako uvádza portál Yahoo, objavila sa v nádhernom červenom kabáte s ladiacim klobúkom.

Prekvapila výberom farby

Niektorých ľudí prekvapilo, že mala na sebe práve červenú farbu a nie čiernu, no nie je nevyhnutné, aby kráľovná nosila celý rok práve farbu smútku. Ľuďom však neušiel zaujímavý detail a síce, že kráľovná mala na sebe špeciálny darček od princa Philipa, obľúbenú brošňu, ktorú jej daroval v roku 1966. Spoločnosť na akcii jej robil jej syn princ Charles a trón, na ktorom sedával práve Philip, bol odstránený.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

Hoci by mnohí možno povedali, že veci sa pre kráľovnú vrátili do starých koľají, nie je to celkom pravda. Kráľovná sa vzdáva pompéznosti, na ktorú boli mnohí ľudia zvyknutí a hoci dáva verejnosti pocítiť, že je stále v plnej sile a určite sa nechystá prenechať trón svojmu synovi, stále drží smútok.