Kráľovská rodina sa mala tešiť z toho, že Meghan neprišla na pohreb princa Philipa. Dôvod, ktorý vás neprekvapí

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (sussexroyal)

Zdá sa, že mnohých členov kráľovskej rodiny potešilo, že Meghan Markle vynechala pohreb princa Philipa. Meghan bola v tom čase v pokročilom štádiu tehotenstva a lekári jej let neodporúčali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Unilad, podľa knihy Finding Freedom namiesto toho, aby boli členovia kráľovskej rodiny sklamaní z toho, že Meghan sa nemôže zúčastniť, v konečnom dôsledku sa tešili, pretože sa báli, že sa pozornosť strhne na ňu. Meghan ale podľa knihy dúfala, že bude môcť so svojím manželom, princom Harrym, na pohreb prísť, no lekári jej to neodporučili.

Foto: TASR/AP

Nechceli, aby strhla pozornosť

Niekoľko členov kráľovskej rodiny sa tejto skutočnosti potešilo, pretože nechceli, aby Meghan spôsobila „cirkus“ či strhla pozornosť na seba. Kniha opäť otvára tému, ktorú načrtli už v rozhovore s Oprah, v ktorom tvrdili, že niektorí z členov kráľovskej rodiny vyjadril „obavu nad farbou Archieho pleti“. Predtým nechceli hovoriť o tom, kto konkrétne to bol, avšak podľa knihy sú pripravení to povedať.

Foto: TASR/AP

Princ Harry je však údajne veľmi sklamaný a zarmútený z mnohých rozhodnutí, ktoré jeho rodina spravila, odkedy odišiel do USA. Jedným z nich bolo rozhodnutie kráľovnej o tom, že nemôže položiť veniec počas pamätnej nedele. Tiež kniha poukazuje na to, že pre Harryho bol pohreb starého otca  veľmi frustrujúci, pretože sa musel znova vidieť s rodinou, ktorú nevidel viac ako rok, pričom to sledoval celý svet.