Lekári varujú: Toto nám skutočne hrozí, ak budeme často užívať antibiotiká. Pokiaľ sa dá, vyhnite sa im oblúkom

Mary

O nebezpečenstve rôznych liekov sa hovorí po celom svete už dlhší čas. Svedkom nepriaznivých účinkov liekov bola aj mladá žena menom Emi Mozer. V roku 2010 pociťovala Emi bolesti v oblasti brucha, išla teda k lekárovi. Ten jej diagnostikoval zápal močových ciest sprevádzaných infekciou. Lekár jej predpísal antibiotikum – ciprofloxacín, pričom mala Emi tieto antibiotiká užívať každý deň. Vtedy však ešte netušila, ako sa jej zdravotný stav vyvinie. 

lieky 1
takprosto.cc

Po liečbe týmito liekmi sa stalo Emi niečo neočakávané. Mala spontánnu ruptúru väzov a šliach, vyvinula sa jej degenerácia na chrbtici a artritída. Je pre vás možno ťažké si to predstaviť, Emi však prekonala za posledných 7 rokov celkovo 20 operácií.

lieky 2
pixabay.com

Nepriaznivé účinky antibiotík

Skupina antibiotík ako sú ofloxacín, ciprofloxacín, levofloxacín a iných liekov z koreňa ACS, môžu spôsobiť nenapraviteľné škody na ľudskom tele. Ničia špecifické bunky mitochondriálnej DNA, ktorá zohráva hlavnú úlohu pri opravách rôznych poškodení v ľudskom organizme.

lieky 3
pixabay.com

Najhoršie na týchto antibiotikách je, že ich nepriaznivé účinky sa prejavujú nielen u jedincov s precitlivenosťou na lieky. Môže postihnúť úplne každého. Všetky príznaky sa ale u každého človeka prejavujú inak. Zdravotné problémy Emi sa prejavili až po štvrtej fáze užívania týchto antibiotík.

lieky 4
takprosto.cc

Za posledných 7 rokov sa Emi dostala do rúk k rôznym špecialistom od ortopédov, cez reumatológov, až ku fyzioterapeutom. Momentálne podstupuje Emi rôzne rehabilitácie na zlepšenie zdravotného stavu. Bohužiaľ, k úplnému obnoveniu jej zdravia ju čaká ešte veľmi dlhá a náročná cesta, Emi však nestráca nádej a dúfa len v ten najlepší koniec.

Antibiotiká majú na ľudské telo rôzne účinky. Veľa ľudí užívalo antibiotiká s tým, že im pomohli, iní majú s antibiotikami iba zlé skúsenosti. V každom prípade by ste mali byť pri užívaní antibiotík opatrní a vždy sa lekára spýtať, aká je možnosť výskytu nepriaznivých účinkov a hlavne aké riziká vám môžu samotné antibiotiká spôsobiť.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

Najnovšie články