Nie je to tak dávno, čo sme vám dali tip na obyčajný prípravok, ktorý dokáže zabrániť vzniku strií. Čo ale v prípade, že ste tomu nepredišli a vaše telo zdobia strie? Strie možno nahradili jazvy po tehotenstve, popálení, nehode alebo po samopoškodzovaní. Ľudia žijú aj s takýmito na prvý pohľad nepeknými „značkami“ na tele. Často sú kvôli tomu terčom posmechu a utiahnu sa kvôli nízkemu sebavedomiu do seba. Nasledujúca séria fotografií prehovára k takýmto ľuďom a ukazuje všetkým, že akékoľvek telo je krásne. Keď sa máme radi, tento pocit z nás vyžaruje a sme krásnymi bytosťami bez ohľadu na množstvo jaziev.
Zabudnite na predsudky spoločnosti a neustále škatuľkovanie. Už dávno neplatí, že v plavkách sú krásne len ženy s ideálnymi mierami a na titulky časopisov patria len tváre s perfektnou pleťou a hustými vlasmi. Každý z nás je originál, a aj napriek zdanlivo nepekným jazvám alebo zraneniam máme právo cítiť sa krásni. Krásni pred sebou i pred inými. Nasledujúce fotografie dodajú sebavedomie tým, ktorí sa pasujú s náklonnosťou k sebe a otvoria oči tým, ktorí iných odsudzujú pre ich vzhľad.
Nápad na túto kampaň dostala Michelle Elman, ktorá sa stala akousi „koučkou“, ktorá učí ženy mať rady svoje telo a zvýšiť im veľmi nízke sebavedomie. Z profilu s názvom „scarred not scared“, čo vo voľnom preklade znamená „zjazvené, nie strašidelné“ začala publikovať fotografie žien, ktoré dokázali prijať to, ako vyzerajú. Dokázali sa naučiť žiť vo svojej koži aj napriek jej zjazveniu.
Michelle prezradila, že nedokáže opísať tú vlnu energie, lásky a spolupatričnosti, ktorá sa v miestnosti nahromadila.
„Myslím, že je skutočne krajšie, že na tejto skupinovej fotke nie sú viditeľné úplne všetky jazvy každej z osôb, pretože my nie sme našimi jazvami. Existujú na našom tele, aj keď v danom momente nie sú viditeľné. Žijeme aj po udalostiach, ktoré jazvy vytvorili, aj keď ani neviete, že nejaké jazvy máme.“
Fotografie boli vytvorené pre skupinu „Love Disfigure“, ktorú založila Sylvia Mac. Sama má na tele pamiatku z detských čias, od kedy má niekoľko jaziev a popálenín. Táto skupina má za cieľ posúvať hranice, ktoré určujú krásu a pomáhajú ľuďom prekonať svoje negatívne pocity z toho, ako ich vnímajú iní.
Táto skupina vytvorila aj kampaň, kde sa objavili ženy, muži i deti s rôznymi viditeľnými jazvami či popáleninami. Títo ľudia pózujú v rôznych plavkách ako dôkaz toho, že vnímať štandardy krásy podľa predpísaných tabuliek je vrcholne zastaralé a vlastne i nemorálne. Kto sme my, aby sme niekoho odsudzovali na základe jeho vzhľadu?
Aj keď títo ľudia nespĺňajú akési obmedzené štandardy výzoru predvádzacích mól, musíme povedať, že z fotiek srší dobrá energia. Niekto sa trápi so svojím životným osudom a niekto so svojím vzhľadom. Je dôležité, aby sme sa prijali takí, akí sme a čím skôr to pochopíme a začneme sa mať radi, tým skôr budeme môcť byť v živote šťastní. Veď krása je koniec koncov ako umenie. Vieme povedať, kde začína a kde končí?
zdroj: Jana, womenshealthmag.com
Nahlásiť chybu v článku