Mamička chce svoju 7-ročnú dcéru naučiť hodnotu peňazí zvláštnym spôsobom. Za toto sa do nej ľudia pustili

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Naučiť deti hodnotu peňazí je naozaj dôležitá vec, na ktorú by sme nemali zabúdať. Odmalička by mali vedieť, že veci nie sú zadarmo a je dôležité poznať ich hodnotu.

Asi každý najlepšie uzná, že všetci sa najviac naučíme hodnotu peňazí až vtedy, keď začneme sami zarábať. Portál Bored Panda však informoval o mame, ktorá učí svoju dcéru zvláštnym spôsobom. Teraz sa podelila o svoju taktiku, keď svojej dcére dáva týždenný plat a zároveň jej peniaze berie „na zaplatenie účtov“. Nie každému sa tento spôsob však páčil.

Foto: unsplash

Jej dcéra a domáce práce

Felicia vysvetľuje, že má pre svoju dcéru každodenné domáce práce. Ak ich spraví každý deň, dostane na konci týždňa sedem dolárov. Musí však platiť účty, teda ja jedlo, vodu, elektriku, internet a nájom jej stiahne 5 dolárov. S dvomi dolármi si môže robiť, čo chce. Takto tvrdí, že učí svoju dcéru finančnej zodpovednosti, no zároveň aj motivuje k tomu robiť domáce práce. Mnohí rodičia však tvrdia, že takto vyvoláva vo svojom dieťati pocit, že každá práca, ktorú vykoná, musí byť aj odmenená.

Foto: unsplash

Tých 5 dolárov, ktoré si každý týždeň od svojej dcéry vezme, jej vkladá na sporiaci účet, ktorý dostane potom, keď bude mať 18 rokov. Názory rodičov sa však vo veľkom rozchádzajú. Niektorí si myslia, že je to dobrý spôsob, ako naučiť dieťa manipulovať s peniazmi, druhí zase tvrdia, že je to príliš skor, aby takéto malé dieťa uvažovalo nad platením účtov.

Čo si o tom myslíte vy?

0
Komentovať