Matka porodila mŕtve dieťa. Fotografia zdravotnej sestry po pôrode vás prinúti zamyslieť sa

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

Byť zdravotnou sestrou nie je jednoduché. Väčšina ľudí sa pozerá na lekárov, ale pravda je taká, že práve zdravotná sestra je tam pri vás vždy, keď ju potrebujete. Je to lekárova pravá ruka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Fotografia, ktorú na Facebooku zdieľala Laura McIntyre sa stala na sociálnej sieti virálnou. Je na nej jej sestra Caty, ktorá práve prišla domov po štvrtej šichte za sebou a psychicky to jednoducho nezvládala. Sestra zverejnila momentu, ktorou chce ľuďom pripomenúť, aby si vážili personál v nemocnici napriek tomu, že sa často berie ako samozrejmosť.

Štvrtá služba po sebe

„Zabije ma za túto fotku, ale môžeme sa na na minútku pozastaviť nad zdravotnými sestrami? Caty práve skončila štvrtú šichtu za sebou. To je asi 53 hodín počas štyroch dní. A to nezahŕňa jeden a pol hodiny jazdy autom, ktorú každý deň absolvuje. Väčšinou sa nestíha najesť a ani napiť (ešte k tomu je oblečená ako čučoriedka, no tak). Je dobrá v tom, čo robí, a preto často zabúda na seba, keď sa stará o svojich pacientov,“ napísala Laura.

Pôrod mŕtveho bábätka

„Táto fotka je z júla, z noci, keď prišla ku mne domov po veľmi náročnom dni. Bola pri pôrode bábätka, ktoré sa narodilo mŕtve. Mysleli ste niekedy na to, čo všetko vidí zdravotná a pôrodná sestra? Vidí radosť z vydarených pôrodov a zdravé matky a deti. Vidí paniku a úzkosť, keď je matka vystrašená. Vidí strach, keď sa musí robiť akútny cisársky… vidí rodiť tínedžerky. Vidí rodiť ženy závislé na drogách a ich závislé deti… Vidí pohrebnú službu… Viete, čo všetko musí urobiť, aby pre mŕtve dieťa zariadila pohreb? Ja tiež nie…“

Vážte si zdravotné sestry

„Caty (a ostatné zdravotné sestry) ste špeciálne. Ste požehnaním pre pacientov a pre ich rodiny, viac než kedy budete vedieť. Ďakujeme za všetko, čo robíte,“ napísala. Fotografia sa stala virálnou počas pár dní a v súčasnosti má viac ako 190-tisíc likeov, desaťtisíce komentárov a státisíce zdieľaní. Catyna sestra Laura sa aj takto snažila ľuďom ukázať, čo všetko obnáša práca zdravotnej a pôrodnej sestry a nie je to jednoduché. Spomeňte si na to aj vy, keď pôjdete do nemocnice a uvidíte po boku lekárov unavené sestričky. Možno na ne teraz budete mať iný pohľad.

Najnovšie články