Meghan Markle má o svojej dcére Lilibet jednoznačnú predstavu: Chce, aby bola v dospelosti takáto

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (alexilubomirski)

Meghan Markle má o svojej dcére Lilibet jasnú predstavu. Nie je to však nič zarážajúce. Túži len po tom, aby bola tou najlepšou verziou samej seba.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hoci má malá Lilibet len rok, jej mama Meghan už teraz premýšľa nad tým, aká žena z nej vyrastie. Ako informuje portál People, prehovorila o tom vo svojom podcaste Archetypes. Pri rozhovore s Ilizou, herečkou a komičkou Meghan povedala, že dúfa, že jej dcéra, ktorú má s princom Harrym, bude jedného dňa robiť všetko preto, aby nespájala svoju sebaúctu s krásou.

Chce, aby bola Lilibet sama sebou

Verí, že bude myslieť na inteligenciu, autentickosť a zabudne na stereotypy. Povedala, že by chcela, aby Lili túžila po tom byť vzdelaná, múdra a aby bola na tie veci hrdá. Rozprávali sa aj o sexizme a o tom, ako sú ženy často posudzované podľa vzhľadu, a to v rôznych profesiách. Často sa hovorí o ženách, ktoré sú „príliš sexy“ a dávajú im rôzne nálepky.

Zbaviť sa stereotypov

Meghan povedala, že keď mala 10 rokov, nikdy sa necítila byť „tou peknou“ a držala sa presvedčenia, že ona je „tá múdra“. „Ako žena sa neustále snažíš niečím byť. Pekná, zábavná, je to proste žiaduce. Viem, že keď som bola malá, páčil sa mi jeden chlapec, ale nevedela som ho zaujať ani natoľko, aby sa na mňa pozrel. Prečo by sme však mali zaujať svojím vzhľadom?“

Tvrdí, že celý život jej niekto hovoril, aká má byť a čo má robiť a nemá robiť. Meghan chce vo svojich podcastoch ukázať, aké je dôležité sa oslobodiť od stereotypov, preto si pozýva silné ženy, ktoré veľmi dobre vedia, aké to je. Medzi hostí, ktoré u seba už mala, patria napríklad Serena Williams , Mariah Carey , Mindy Kaling , Margaret Cho , Lisa Ling a Constance Wu .