Nie je to Brad Pitt ani George Clooney: Toto je podľa vedy najpríťažlivejší muž na svete

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Nečakajte Brada Pitta ani Georga Clooneyho. Podľa vedy je najpríťažlivejším mužom planéty Robert Pattinson.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Ladbible, veda jednoznačne prehovorila a zdá sa, že herec, ktorý najprv zažiaril vo filme Harry Potter a Ohnivá čaša, neskôr ako Edward v sérii Twilight a teraz v najnovšom Batmanovi. Jeho herectvo, ale aj milostný život boli často pod drobnohľadom bulváru, no teraz si všetci všímajú hlavne jeho elegantný vzhľad.

Foto: profimedia

Porazil množstvo krásnych mužov

Robert Pattinson získal pôvodne titul najatraktívnejšieho muža na svete v roku 2020 a odvtedy sa nikomu nepodarilo zosadiť ho z prvej priečky. Nejde pritom o žiadnu anketu, ale o algoritmus, ktorý hodnotil a analyzoval rôzne črty tváre mužov z Hollywoodu, vrátane Ryana Goslinga, Idrisa Elbu, Brada Pitta a Henryho Cavilla. Žiadna z nich sa však Robertovi Pattinsonovi nevyrovnala.

Foto: profimedia

Dosiahol až 92,15 % atraktivity, čím porazila Henryho Cavilla, ktorý dosiahol 91,64 % a tiež aj Bradleyho Coopera (91,08 %), Brada Pitta (90,51 %) a Georga Clooneyho (89,91 %). Analýza vychádza zo „zlatého rezu“, ktorý pochádza z čias renesancie.

Prehovorila veda

Na výpočet tváre sa zmeria dĺžka a šírka tváre, potom sa výsledky rozdelia. Merania sa vykonávajú od línie vlasov po miesto medzi očami, potom priestor medzi očami a spodnou časťou nosa. Po dokončení výpočtov sa osoba považuje za krajšiu, ak sú čísla rovnaké.

Foto: profimedia

Podľa doktora Juliana De Silva z Center of Facial Cosmetic Surgery povedal, že Robert Pattinson bol jasným víťazom, keď mu zmerali všetky prvky tváre. Jediné, čo podľa neho dosiahlo na jeho tvári podpriemerné skóre, boli jeho pery, ktoré sú tenké a ploché.

Najnovšie články