Tragédia už má dve obete. Útočník do domu prišiel v noci, tehotná žena umrela hneď, dieťa žiaľ dnes ráno

TASR

Foto: flickr

Dieťa ženy, ktorú vo vysokom štádiu tehotenstva dobodali v južnej časti Londýna na smrť, zomrelo. Kelly Mary Fauvrelleová (26), ktorá bola v ôsmom mesiaci, podľahla zraneniam v sobotu v dome na ulici Raymead Avenue, informovala stanica BBC.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTARA News (@antaranewscom) on

Jej synovi pomohli na svet priamo na mieste činu privolaní záchranári. Novorodenec sa nachádzal v kritickom stave a v stredu skoro ráno zomrel. Londýnska polícia medzitým zverejnila videozábery neznámeho muža prichádzajúceho v noci na nedeľu k Fauvrelleovej domu v časti Croydon a zhruba o desať minút neskôr utekajúceho z miesta.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nehanda Radio (@nehandaradio) on

Polícia si je vedomá „špekulácií o tom, či žena útočníka poznala alebo nie“, ale musí pri vyšetrovaní tohto brutálneho činu postupovať obozretne. V súvislosti s vraždou boli zatknutí dvaja podozriví muži. Jedného, vo veku 37 rokov, prepustili bez ďalšieho vyšetrovania a druhý – 29-ročný – bol z vyšetrovacej väzby prepustený na kauciu až do augustového termínu.

Londýnsky starosta Sadiq Khan predtým na Twitteri uviedol, že sa modlí za „toto nevinné dieťa a za jeho matku, ktorú tak tragicky stratilo“. Britská premiérka Theresa Mayová čelí kritike, že k zvýšeniu počtu trestných činov spáchaných nožmi prispelo znižovanie výdavkov na políciu i škrty týkajúce sa sociálnych služieb. Podľa oficiálnej štatistiky došlo v Anglicku a vo Walese v roku 2018 k 285 prípadom dobodania na smrť, čo je najvyššia miera od zavedenia príslušných záznamov pred 70 rokmi.

Najnovšie články