Na Slovensko mieri prvé sneženie. Teploty v tejto oblasti nevystúpia nad +10 °C

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Do našej oblasti prichádza chladný morský vzduch, ktorého vplyv sa v nasledujúcich hodinách zvýrazní. Bude ešte chladnejšie a prichádza tiež prvé sneženie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Imeteo, studený front, ktorý k nám bude prúdiť, bude nezvyčajne studený, a to hlavne v horských oblastiach, kde sa môžu objaviť aj snehové zrážky. V nadmorskej výške zhruba 1500 metrov nad morom sa aktuálna teplota vzduchovej hmoty pohybuje približne okolo +6 °C, no v nadchádzajúcich dňoch sa bude teplota znižovať. Už dnes bude teplota dosahovať len +3 °C a v nedeľu sa bude teplota pohybovať okolo 0 °C.

Čaká nás chladné počasie aj sneženie

Teplota vzduchu je v porovnaní s bežným obdobím tohto roka až o 8 °C nižšia, čo reprezentuje to, aký chladný vzduch do našej oblasti prúdi. Čaká nás tak veľmi chladné obdobie, ktoré spustí vykurovaciu sezónu. Taktiež sa môžete pripraviť na prvé snehové vločky, ktoré sa vyskytnú aj v tých oblastiach, kde sa túto sezónu snehové vločky ešte neobjavili.

Nachladnejšie počasie nás čaká od nedele do utorka, kedy sa budú teploty pohybovať len od +11 do +17 °C, avšak na severe bude ešte chladnejšie. Tu by maximálne teploty počas dňa nemuseli presiahnuť hranicu +10 °C. Okrem toho bude v nedeľu a pondelok zasahovať Slovensko aj zrážkové pole, ktoré prinesie výrazný dážď. Na hrebeňoch Tatier sa objaví aj sneženie a v noci na pondelok a pondelok ráno by malo snežiť aj na hrebeňoch Veľkej a Malej Fatry.

Chladné počasie tak skoro neustúpi a otepľovanie tak skoro nepríde.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk