Najmenšia talianska dedinka oslavuje. Po 8 rokoch sa tam konečne narodilo dieťa

Lucia Mužlová

Foto: Facebook (Comune di Morterone)

Obyvatelia najmenšej talianskej dedinky majú dôvod na radosť. Po ôsmich rokoch sa tam narodilo prvé dieťa. Zrušili tak „kliatbu“, ktorá bola na dedinku uvalená.

Horská dedinka Morterone má konečne 29 obyvateľov. V nedeľu sa totiž narodil Denis a po dlhých 8 rokoch je to prvé dieťa. „Celá komunita oslavuje,“ povedala starostka obce pre portál The Guardian.

Stužka na dverách potešila všetkých

Rodičia Matteo a Sara oznámili dedine správu naozaj tradične. Podľa talianskej tradície si má pár na dvere zavesiť stužku vo farbe pohlavia dieťaťa. to znamená, modrá pre chlapca a ružová pre dievča. Takáto stužka na dverách v dedinke naposledy videla v roku 2012, kedy sa narodilo dievča.

Malý Denis mal 2 600 gramov a je to krásny a zdravý chlapček. Tehotenstvo bolo skvelou správou, no prišli aj obavy z koronavírusu. Dedinka Morterone sa totiž nachádza v Lombardsku, ktoré bolo pandémiou zasiahnuté najviac. Našťastie, malej dedinke sa vírus úplne vyhol. Tehotenstvo počas pandémie nebolo vôbec jednoduché. Sara nemohla chodiť von a ani sa tešiť s rodinnými príslušníkmi, keďže sa vôbec nestretávali.

Pôrodnosť v Taliansku je rekordne nízka

Teraz však môžu urobiť krásnu oslavu na privítanie nového člena. Aj keď nepatrne, Denis zvyšuje počet obyvateľov v dedinke na 29. Pôrodnosť v Taliansku je momentálne rekordne nízka, podľa informácií je najnižšia od roku 1861. Kvôli nízkemu počtu obyvateľov je Morterone najmenšou dedinkou a obyvatelia sa už teraz tešia na nové prírastky.

0
Komentovať