Nakupujúci v Tescu zostali v šoku. Supermarket zaviedol poplatok za položku, ktorá bola predtým zadarmo

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Nakupujúci v obľúbenom supermarkete Tesco zostali v nemom úžase. Reťazec zmiatol svojich zákazníkov, keď im začal účtovať poplatok za položku, ktorú mali predtým zadarmo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako upozornil portál Tyla, ide o plastové vešiaky, na ktorých má svoje oblečenie značka F&F. Tie mali predtým zákazníci bezplatne spolu s oblečením, zdá sa však, že tomu je koniec. V Spojenom kráľovstve začali za tento kúsok plastu účtovať 10 pencí, čo je v prepočte pár centov.

Chcú sa pohnúť ekologickejším smerom

Cieľom spoločnosti je posunúť sa novým smerom a postupne znižovať množstvo plastov. Z tohto dôvodu poplatok zaviedli, avšak zákazníci nie sú spokojní. Niektorí označili tento poplatok za úbohý a zákerný, pričom niektorí povedali, že na niečo takéto neboli vôbec upozornení. „Pracujem tu a nikdy som o tom nepočul, nikde to nebolo ani napísané… nerozumiem tomu. Za čo ešte budú účtovať poplatky?“

Nájde sa však aj množstvo takých, ktorí s týmto opatrením súhlasia a veria tomu, že to smeruje k ekologickému postoju. „Snažia sa ľudí odradiť od vešiakov, pretože ich zvyčajne aj tak jednoducho vyhodia. Takto si ich môže Tesco nechať a znovu použiť, a preto už nemusia vyrábať ďalšie. Sú to malé, ale podstatné kroky,“ hovorí ďalší.

Čaká niečo podobné aj Slovensko?

Najnovšie články